Суд не відпустив на поруки одного з дніпропетровських терористів
Індустріальний районний суд Дніпропетровська відмовився випустити обвинуваченого в тероризмі Дмитра Реву на поруки громадських організацій. Таке рішення суд, де слухається справа, ухвалив 14 травня у відповідь на клопотання адвоката обвинуваченого Віталія Погосяна.
Про зміну запобіжного заходу проти його підзахисного клопотали 4 громадські організації Дніпропетровщини – «Молодіжний рух», «Форум порятунку Дніпра», «ГРАД» та «Центр соціальних технологій pr-простор».
Як зазначив адвокат, європейська судова практика передбачає подання клопотань про зміну запобіжних заходів щодо обвинувачених у будь-який момент судового процесу.
«Думка щодо цього питання в активних громадських організацій склалась – люди не бояться брати Дмитра під особисту відповідальність. Ігнорувати думку громадськості суд не має права», – додала сестра обвинуваченого Оксана Томчук.
Водночас представник сторони державного обвинувачення, прокурор Ольга Чорнобривець, яка наполягала на відхиленні клопотання адвоката, у коментарі сказала, що, за світовою практикою, політичні та громадські організації остерігаються брати на поруки обвинувачених в тероризмі.
До того, прокурор додала, що матеріали справи в суді ще повністю не вивчені.
Обвинувачений Дмитро Рева на судовому засіданні заявив, що «не збирається ухилятись від судового слідства», а інший підсудний, політолог Віктор Сукачов, який проходить у справі як організатор, нагадав про курс на європеїзацію судової практики в Україні.
Суд мотивував свою відмову випустити з-під варти обвинуваченого в тероризмі Дмитра Реву на поруки громадських організацій тим, що він не є членом жодного з заявлених об’єднань.
У залі суду відео- і фотозйомка була заборонена. Як і раніше, до зали суду не допустили родичів обвинувачених.
Нагадаємо, 27 квітня 2012 року у Дніпропетровську протягом години сталося чотири вибухи, постраждала 31 людина (в тому числі 10 підлітків), 26 були госпіталізовані. Слідчі СБУ розслідують кримінальну справу, порушену прокуратурою за ч. 2 ст. 258 (терористичний акт) Кримінального кодексу України. Всі вибухові пристрої були закладені в бетонні урни. 31 травня керівництво МВС і Генпрокуратури заявило про те, що затримано двоє підозрюваних, які нібито вимагали $4,5 млн, в іншому випадку обіцяли продовжити вчинення вибухів. 1 червня стало відомо, що затримано чотирьох осіб. Всі вони за рішенням суду заарештовані.
Як пізніше з'ясувалося, один із затриманих - старший викладач кафедри політології Дніпропетровського національного університету Сукачов, другий - асистент цієї ж кафедри Федоряк.
СБУ підозрює арештованих у скоєнні ще трьох терактів в 2011 році в Харкові, Запоріжжі та Дніпропетровську. Зокрема, вночі 13 жовтня 2011 року в Харкові відбувся вибух біля одного з кіосків. 21 жовтня того ж року в супермаркеті в Запоріжжі спрацював вибуховий пристрій в одному з ящиків камери схову. Ще кілька тижнів потому у Дніпропетровську в ніч на 16 листопада 2011 року на проспекті Карла Маркса вибухнула залізобетонна урна для сміття, в результаті чого загинула одна людина - фінансовий директор однієї з місцевих фірм.