У Львові фахівці розповіли, як уникнути укусів змії
З початку цього року на Львівщині не зареєстровано жодного смертельного випадку укусів змій, однак зафіксовано 9 випадків укусів, серед потерпілих є 2 дитини.
Про це на прес-конференції розповів головний токсиколог Департаменту охорони здоров’я Львівської облдержадміністрації Ігор Маковецький, повідомили у прес-службі відомства.
«Найчастiше випадки укусiв змiй трапляються у гірських районах області. Щоб запобігти ускладненням внаслідок укусу, необхідно негайно звернутися за медичною допомогою, а місце укусу обробити будь-яким атисептиком», — пояснив Маковецький.
За словами директора Львівського еколого-натуралістичного центру Ігоря Антаховича, єдиним отруйним видом плазунів на Львівщині є гадюка європейська, отрута якої не є смертельною. Експерт зазначив, що її можна відрізнити від інших видів змій за ромбічною формою голови та сірим окрасом. Водночас на відміну від змій вужі завжди мають жовті плями по боках голови.
«Змія ніколи не нападає, а лише захищається. Тому для того, щоб не допустити укусу, треба дотримуватись трьох правил: не перетинати шлях змії, мати відповідний закритий одяг з цупкої тканини, чоботи з високими халявами та у разі появи будь-якого плазуна краще зупинитись, не роблячи ніяких рухів і почекати коли він піде геть», — наголосив Антахович.
Герпетолог Ігор Хома розповів, що змії все частіше зустрічаються у Сколівському, Турківському, Старосамбірському та Самбірському районах. Також він додав, що плазуни зазвичай обирають невпорядковані домашні господарства як місце, де можна сховатись.