У Львові у восьмій лікарні запрацював глаукомний кабінет із сучасним обладнанням
До теми
Під час акцій з профілактики глаукоми у Львові виявили 212 пацієнтів з початковими формами цього захворювання.
Про це повідомив керівник міського управління охорони здоров'я Володимир Зуб.
«Це означає, що всі ці люди отримали шанс зберегти зір. Адже у занедбаних станах, глаукома дуже важко піддається лікуванню. Глаукома – це дуже поширена група захворювань, спільним наслідком яких є атрофія зорового нерва, що може призвести до сліпоти. Тому дуже важливо своєчасно діагностувати захворювання, виявити підвищення внутрішнього очного тиску, щоб вчасно призначити лікування і уникнути сліпоти», - пояснив він.
Виявити це небезпечне захворювання не так вже й легко, розповів завідувач ЛММЦ «Мікрохірургія ока» Ігор Новицький.
«Ранні стадії глаукоми протікають безсимптомно, тому профілактика дуже важлива. Потрібно вимірювати внутрішньоочний тиск. Це потрібно робити всім людям після сорока років. Хоча б раз на 3 роки. Норма - від 18 до 26 мм рт ст. Однак варто все ж орієнтуватися на нижню межу. Якщо в людини тиск вищий 20, то я би радив звернутися до окуліста. Окуліст має перевірити очне дно», - розповів професор Новицький.
Безкоштовне обстеження в рамках акції з ранньої профілактики глаукоми можна пройти у будь-якій поліклініці. А якщо вже виникають підозри щодо можливості захворювання, чи лікування не дає результатів, то таких пацієнтів скеровують до глаукомного кабінету у восьмій лікарні.
У медзакладі придбали сучасне обладнання - статичний периметр. На нього місто витратило 354,8 тис. грн. Такий апарат наразі є лише в обласній лікарні або ж приватних клініках. У глаукомному кабінеті усі обстеження можна зробити безкоштовно.