У Львові встановили пам’ятну таблицю Юрію Шевельову
На фасаді будинку №14 на вул. М. Конопницької, в якому впродовж 1943-1944 років проживав Юрій Шевельов (Шерех), встановлено пам’ятну таблицю.
Про це ZAXID.NET повідомили у прес-службі Львівської міської ради.
Сьогодні, 17 грудня, виповнюється 105 років від дня народження Юрія Шевельова - видатного славіста-мовознавця, історика української літератури, літературного і театрального критика, активного учасника наукового та культурного життя української еміграції. Значну частину своїх праць вчений написав під псевдонімом Юрій Шерех.
Рішення про встановлення пам’ятної таблиці Юрію Шевельову було прийняте виконавчим комітетом Львівської міськради 18 жовтня 2013 року. Замовником на проектування, виготовлення і встановлення пам’ятної таблиці є управління культури департаменту гуманітарної політики.
Нагадаємо, що у вересні цього року в Харкові демонстративно знищили пам’ятну дошку Юрію Шевельову. Це сталося через півгодини після того, як міська рада у Харкові скасувала рішення топонімічної комісії про встановлення меморіальної дошки. Українські інтелектуали назвали цю подію «посміховищем».
Після акту вандалізму у Харкові у середовищі львівських інтелектуалів виникла ідея вшанування вченого у Львові, де він мешкав у 1943-44 рр.
Довідка:
Юрій Володимирович Шевельов (17 грудня 1908, Харків — 12 квітня 2002, Нью-Йорк, США) — славіст-мовознавець, історик української літератури, літературний і театральний критик, активний учасник діаспорного наукового та культурного життя.
Професор Гарвардського, Колумбійського університетів. Автор 17 книг, фундаментальних наукових праць: «Передісторія слов'янської мови: історична фонологія загальнослов'янської мови» (1965), «Історична фонологія української мови» (1979), «Нарис сучасної української мови» (1951). Іноземний член НАН України (1991). Президент УВАН у 1959 —1961 та 1981 —1986 роках. Головний редактор журналу «Сучасність». Член Американського лінгвістичного товариства, Польського інституту мистецтв і науки в США. Почесний доктор Альбертського, Люндського, Харківського університетів та Києво-Могилянської академії.