У Польщі суд заборонив неонацистську організацію за святкування дня народження Гітлера
Районний суд польського міста Глівіце ухвалив рішення про розпуск асоціації «Гордість і сучасність», учасники якого брали участь у святкуванні дня народження Адольфа Гітлера. Про це повідомляє польська радіостанція RMF24.
На розпуску асоціації наполягали прокуратура Польщі та водзиславський староста, оскільки у Водзиславі знаходиться штаб-квартира асоціації. Самі ж «святкування» дня народження Гітлера проходили в лісі неподалік від цього міста.
Суд дійшов висновку, що представники асоціації знали програму зустрічі в водзиславському лісі, а головним організатором виступив голова «Гордості і сучасності» Матеуш С. На святкування були запрошені 11 членів організації.
Головуюча суддя на засіданні Божена Клімашевська заявивла, що характер цієї події не викликає сумнівів. Вона додала, що йшлося про вшанування річниці з дня народження Гітлера, що означало прийняття і відверте вихваляння цього персонажа.
Як інформував ZAXID.NET, на початку минулого року в Польщі розгорівся скандал після репортажу журналістів телеканалу TVN24, які інкогніто побували на заходах, проведених громадською організацією «Гордість і сучасність». Серед них було про святкування дня народження Гітлера. У лісі, де воно проходило, були розвішані прапори зі свастикою, звучали нацистські марші, тости, нацистські вітання.
За пропаганду нацистського режиму шестеро участників «святкування» 2017 року відповідають в окремому кримінальному процесі. Жоден з підсудних не визнав себе винним. Всі вони посилаються на приватний, непублічний характер події в лісі і заперечують, що вони є послідовниками нацистської ідеології.
Міністр внутрішніх справ і адміністрації Йоахім Брудзиньський заявив, що влада і громадськість Польщі категорично засуджує пропаганду нацистських, комуністичних та інших тоталітарних режимів і не погодиться на їхню присутність у громадському просторі.
В свою чергу, прем'єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький зазначив, що пропаганда фашизму й інших тоталітарних режимів є не тільки порушенням польського законодавства, а й «наругою над пам'яттю предків».