У проекті бюджету США на 2018 рік закладено витрати на летальну зброю для України

СвітРоман Ганкевич, 27 травня 20178801
У проекті бюджету США на 2018 рік закладено витрати на летальну зброю для України
фото Defence Blog
Бюджетна пропозиція Адміністрації США включає положення про надання Україні летальної зброї оборонного типу

Проект федерального бюджету США на 2018 фінансовий рік передбачає допомогу Україні за різними програмами на загальну суму близько $350 млн, у тому числі можливість надання Україні летальної зброї оборонного призначення. Про це повідомляє «Інтерфакс-Україна».

Згідно з оприлюдненими бюджетним запитом, на 2018 фінансовий рік загальна сума коштів на програми допомоги України по лінії Держдепартаменту та USAID становить майже $204 млн. Ці кошти передбачені на реалізацію програм у сфері охорони здоров'я, підтримки економічного зростання і сприяння впровадженню структурних реформ в Україні.

Окремо, по лінії Міністерства оборони США передбачено надання Україні допомоги у сфері оборони та безпеки на $150 млн. Згідно з бюджетним запитом, ці кошти пропонується направити на навчання, оснащення і консультування українських військовослужбовців, а також зміцнення потенціалу України для захисту її суверенітету і територіальної цілісності.

Крім того, мова йде про надання військової техніки і спорядження, іншого обладнання та послуг військового призначення, логістичного забезпечення, розвідувальну підтримку Збройних сил і сил безпеки України. Також документ включає можливість надання Україні летального зброї оборонного призначення, чого не було в попередніх бюджетах США.

Проектом консолідованого бюджету на 2018 рік пропонується збільшити фінансування програм «Міжнародне військове фінансування» (Foreign Military Financing, FMF) для країн Європи, Азії та Африки на суму до $450 млн, по лінії яких теж може бути виділена допомога Україні.

В цілому проект федерального бюджету передбачає скорочення всіх програм допомоги з боку США країнам Європи і Азії на 60%. Частина України в поточному проекті становить понад 45% від всієї американської допомоги країнам регіону. Далі бюджетний запит повинен пройти вивчення і обговорення в американському Конгресі, де можуть вноситися зміни і доповнення. Таким чином, реальні обсяги допомоги Україні будуть відомі вже після завершення всього процесу проходження документа, який зараз на початковій стадії.

Посол України в США Валерій Чалий, коментуючи агентству бюджетний запит, повідомив, що важливим є присутність у тексті положення про надання Україні летального зброї. «Окремо слід підкреслити, що бюджетна пропозиція Адміністрації включає положення про надання нашій державі летальної зброї оборонного призначення, що суттєво відрізняється від положень Адміністрації в попередні роки», - сказав посол.

Чалий також зазначив, що позитивним є збільшення фінансування програми FMF для країн Європи, Азії та Африки, з якою в України є високі шанси отримати додаткову допомогу. Він додав, що українське посольство в США, українські дипломати будуть наполегливо працювати над тим, щоб в результаті був прийнятий документ, який буде вигідніший для України, ніж вихідний.

Нагадаємо, Білий дім запропонував 22 травня бюджету на 2018 фінансовий рік обсягом $4,1 трильйона.

Раніше повідомлялося, що США виділять Україні у 2017 році близько $560 млн на різні програми допомоги, в тому числі на військову допомогу та політику безпеки. При цьому запланована Вашингтоном на військові потреби України сума в 2017 році вдвічі менше, ніж роком раніше.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук