У Ющенка кажуть, що бюджет Тимошенко не пройде
Схвалення Верховною Радою змін до Державного бюджету на цей рік, імовірно, наштовхнеться на низку перешкод політичного, економічного й організаційного характеру. Таке припущення висловив сьогодні, 7 липня, керівник Секретаріату Президента України Віктор Балога, - повідомили ZAXID.NET у прес-службі Глави держави.
В.Балога звернув увагу, що Кабмін виносить на розгляд Верховної Ради змінений бюджет, не маючи обґрунтованого аналізу макроекономічних показників. Національний банк так і не узгодив із урядом прогнозований рівень інфляції до кінця року. Так само немає чіткого розуміння щодо пріоритетів розподілу бюджетних видатків. "Складається враження, що уряду важливо створити лише видимість активності в бюджетному питанні, а не домогтися ухвалення зваженого, реалістичного фінансового документа. Напевно, єдиним наслідком зусиль Кабінету Міністрів щодо прийняття змін до бюджету стане їх публічна презентація. Призначена на понеділок бюджетна вистава в Українському домі свідчить також і про те, що Кабмін апріорі не мав наміру корегувати статті Держбюджету за підсумками наради в Президента щодо макроекономічних показників. Отже, всі заяви уряду про те, що бюджет складений з урахуванням пропозицій Глави держави і НБУ, є лише словесною маскувальною сіткою. Це виключно урядовий бюджет".
Ще одним аргументом на підтвердження припущення про труднощі в ухваленні бюджетних змін В.Балога назвав внутрішні проблеми в коаліції. Він не виключив, що позакоаліційні фракції вкотре не голосуватимуть, аби продемонструвати суспільству фактичну відсутність більшості у Раді. Крім того, з політичних міркувань вони навряд чи погодяться розділити відповідальність за рішення, до підготовки якого не були залучені. Тому в цій ситуації єдиною підставою для оптимізму коаліції є твердження Прем'єра Ю.Тимошенко про повний комплект у більшості навіть після виходу двох депутатів. "Звісно, рівняння 226-2=228 є новим словом в арифметиці, проте для результативного голосування, без залучення голосів інших фракцій, це все-таки не допоможе".
Глава Секретаріату також звернув увагу, що багато народних депутатів з фракцій більшості нині фізично відсутні в Києві, і тому для лідерів коаліції буде вельми складно забезпечити конституційний принцип "один депутат - один особистий голос". Для того, щоб гарантувати бездоганну процедуру голосування за бюджет, потрібно, щонайменше, провести витратну кампанію з мобілізації народних депутатів, деякі з яких вже давно поза всіма зонами всіх можливих досяжностей. Безсумнівно, депутати від опозиції прискіпливо контролюватимуть процес голосування.
У зв'язку з тим В.Балога відзначив, що уряд, добре усвідомлюючи всі проблемні моменти ухвалення змін до Держбюджету, грає на суспільних очікуваннях і тому активно діє в сфері піару. "Час на затвердження у Верховній Раді бюджетних коректив згаяно, це очевидно всім і насамперед - самим урядовцям. Тому Кабмін зараз розганяє інформаційні хвилі, аби створити ілюзію своєї продуктивної роботи у цьому питанні. У разі провалу голосування уряд одержує громовідвід - парламент - і спокійнісінько чекає осені, аби повторити бюджетну пісню зі словами про дієвість коаліції. Однак Кабміну не варто втішатися розрахунком на те, що йому вдасться уникнути відповідальності за ганьбу з прийняттям Держбюджету. Це питання, яке треба буде якось пояснювати ледь не кожному українцю", - відзначив глава Секретаріату Президента.