Учасники симпозіуму гутного скла тиждень творитимуть у Львові
У Львові триває 9 Міжнародний симпозіум гутного скла. У його межах експонуються виставки у музеї скла, зокрема свої роботи презентують майстри Індре Стульгайте-Крюкієне та Ремігіюс Крюкас, чиї творчі роботи показують на виставках та симпозіумах Литви, Німеччині, Росії, США, Чехії, Польщі та України.
Участь у симпозіумі беруть художники, мистецтвознавці та представники навчальних закладів з усього світу. Майстри працюють на базі навчально-виробничих майстерень кафедри художнього скла ЛНАМ. У програмі симпозіуму – лекції для студентів, майстер-класи, виставки й інші культурно-мистецькі заходи, повідомили організатори.
«Для мене було дуже цікаво приїхати в Україну, відкрити для себе іншу частину світу. Я дуже рада тому, що маю змогу побачитись зі своїми друзями з усього світу, знайти нові знайомства та поділитись своїми вміннями зі студентами, у яких я бачу надзвичайний ентузіазм», – розповіла дизайнер та майстер гутного скла з Мексики Валерія Флорескано.
«У вас чудове місто і мені дуже приємно тут перебувати. Працювати на симпозіумах – це щось особливе: тобі потрібно на деякий час залишити свою затишну майстерню, у якій ти знаєш місце кожного інструменту, та поїхати в іншу, незнайому тобі країну і передати свій досвід людям, які прагнуть творити», – розповів майстер гутного скла з Голландії Ед Февре.
Нагадаємо, симпозіум триватиме з 7 до 14 жовтня у Львівській національній академії мистецтв.
Довідка. Міжнародні симпозіуми гутного скла проходять у Львові починаючи з1989 року раз на три роки. За цей час у них взяли участь понад 200 художників із 29 країн. Кожен з учасників має змогу працювати біля гутних печей з бригадою висококваліфікованих майстрів-гутників. За результатами симпозіуму відбувається виставка, а кожен учасник залишає роботу в дарунок місту. Колекція унікальних робіт відомих художників з усього світу налічує понад 300 одиниць.
У світі існує лише кілька музеїв, які володіють колекцією таких відомих художників-склярів сучасності, проте у жодному з них не зберігаються роботи, виконані авторами у тому ж місці під час мистецьких форумів.
Музей скла у Львові розташований у підвалах Палаццо Бандінеллі, збудованого у XV ст. Експозиція музею складається з двох частин – історичної, де представлене скло з І-ХХ ст. і сучасної, на якій виставлені авторські роботи учасників Міжнародних симпозіумів гутного скла. В одному з залів створено також імітацію робочого місця біля гутної печі, де відвідувачі можуть ознайомитися з процесом видування та обробки скла.