Угорці допомагатимуть реалізовувати Програму розвитку українського села до 2015 року
Угорці запропонували всіляко допомагати розвитку сільської місцевості прикордонних територій України та Угорщини. Цю ініціативу схвалили сьогодні, 25 жовтня, під час засідання українського-угорської робочої групи розвитку співпраці в аграрному секторі двох країн.
Угорці зазначили, що процес розвитку сільської місцевості в Угорщині розпочався у 1993 року. "Це модель знизу - у кожній сільській місцевості є акційні групи, і власне вони визначали стратегії розвитку своєї місцевості. Такі групи діють у всій Угорщині", - поінформував референт управління з питань розвитку аграрних територій Міністерства землеробства та розвитку регіонів Угорської Республіки Янош Тот Балаж.
"Було б доцільно налагодити співпрацю акційних груп сільської місцевості по обидва боки нашого кордону. Для розвитку прикордонного співробітництва з сусідами Євросоюзу в ЄС є спеціальна програма фінансування. Ми готові всіляко допомагати вам: як досвідом, так і в організації фінансової допомоги ЄС", - заявив він.
Заступник міністра аграрної політики України Юрій Лузан відповів, що це дуже актуально для України. "Цього року ми прийняли державну Програму розвитку українського села до 2015 року, і власне блок розвитку сільської території має в ній дуже важливе значення. Потрібно піднімати рівень життя у селі, немає бути різкої різниці між соціальними рівнями села і міста. Тому безумовно, угорський досвід нам цікавий і потрібний".
Начальник головного управління агропромислового розвитку Львівської облдержадміністрації Михайло Кожушко прокоментував ZAXID.NET: "Вибір місця зустрічі двох делегацій саме у Львові - не випадковість. Виходили з того, хто саме зможе і буде реалізовувати конкретні програми співпраці. Тема розвитку територій сільської місцевості для нас дуже цікава. Прийняття програми розвитку села принципово змінює підхід до розвитку аграрного господарства. Для її реалізації нам бракує і коштів, і досвіду. Тому можливість використати прикордонний статус, фінансування ЄС і великий досвід партнерів-угорців - дуже хороша нагода для Львівщини".