Україна на сьомому році війни розірвала з Росією меморандум про протидію тероризму

Меморандум між Україною і Росією про співпрацю в боротьбі з тероризмом діє з 12 липня 2012 року

Кабінет міністрів України на засіданні в середу, 8 липня, припинив дію меморандуму між урядами України і Росії про співпрацю в боротьбі з тероризмом, який діє з 12 липня 2012 року і дія якого дотепер продовжувалась автоматично.

На думку уряду, реалізація прийнятого рішення дозволить створити додаткові правові і політичні підстави для захисту національних інтересів України в умовах російської збройної агресії, пише «Інтерфакс-Україна».

Меморандум між Кабінетом міністрів України та урядом Російської Федерації про співпрацю у боротьбі з тероризмом сторони підписали в Ялті 12 липня 2012 року. В тексті меморандуму сказано, що він діє один рік з дня підписання і продовжується автоматично, якщо жодна зі сторін не повідомить не менш ніж за 90 днів до закінчення чергового річного періоду у письмовій формі іншій стороні про свій намір припинити його дію.

Меморандум, зокрема, передбачав обмін інформацією про терористичні організації, діяльність яких загрожує безпеці України і РФ, у тому числі інформацією про факти встановлення контактів між злочинними організаціями, що діють на територіях обох держав. Координувати виконання меморандуму повинні були Служба безпеки України і Федеральна служба безпеки Росії.

У лютому 2014 року Росія розв’язала війну проти України, окупувавши Крим і ввівши на Донбас озброєних нею бойовиків, які, зокрема, здійснюють теракти. Кількість жертв російської агресії в Україні перевищила 13 тисяч людей.

Росія продовжує заперечувати, що на Донбасі воюють її військові, а також не визнає, що постачає їм зброю.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук