Україна нагадує Польщу перед вступом до ЄС, – польський консул
Україна сьогодні переживає дуже схожі проблеми, що бракує фахової юридичної аргументації проти тез про те, що існує якась небезпека (від вступу до ЄС, - ред.), – повідомив 15 червня під час Міжнародної конференції у Львові на тему «Взаємодія у трикутнику Україна-Росія-ЄС: чи є можливою синергія?» консул Генерального Консульства РП у Львові Яцек Жур.
«Я б хотів зазначити і підкреслити, що Польща підтримувала, підтримує і буде підтримувати проєвропейські дії влади України. Інтеграція з Євросоюзом, на мою думку, є єдиним ефективним шляхом вирішення тих проблем, з якими Україна бореться у наш час: суспільних, економічних, технологічних, проблем безпеки, енергобезпеки», – сказав Яцек Жур.
Він наголосив, що Німеччина підтримувала Польщу на шляху до Європейського союзу багато років, і ця підтримка мала різні форми.
«Це була декларативна підтримка, дуже важлива на високому політичному рівні, підтримка полягала у відкритті доступу до фінансових засобів Євросоюзу для нас. Однак Німеччина і більшість країн дивилися на Польщу крізь призму високих очікувань від нашої країни. Наша влада часто зустрічалася з критикою, що робить не багато, що немає достатньо інформації про Євросоюз», – зауважив Я.Жур.
З його слів, в Польщі довго дискутували, чи варто взагалі вступати до ЄС, а чи варто шукати самостійної дороги.
«Тепер, після вступу Польщі до ЄС, з кожним роком зменшується відсоток тих, хто вважає, що це була помилка. З кожним роком росте кількість задоволених, і то у тих суспільних групах, наприклад серед аграріїв, які спочатку сильно відмовлялися, стверджуючи, що вступ Польщі зі слабким сільським господарством у порівнянні з найважливішими країнами Євросоюзу, як Франція чи Німеччина, викличе подальший занепад в аграрному комплексі. Виявилося, що зовсім навпаки. Зараз власне виробники сільської промисловості користуються найбільшою підтримкою від польсько-європейської співпраці», –наголосив Яцек Жур.
Водночас він додав: «Хотів би перш за все підкреслити, що кроки, які Польща буде втілювати, підтримуючи Україну на шляху до Євросоюзу, не є спрямовані проти якої-небудь країни. Це не проти когось, а за і для України. Україна і Польща мають проблеми, закорінені в історії ХХ століття, але вважаю, що спільна праця істориків, політиків, а перш за все громад, допоможе у подоланні цих проблем. Україна є стратегічним партнером Польщі. І ще раз підкреслюю, Польща буде підтримувати всі дії України, спрямовані на будівництво економічної спокійної, заможної держави».