Україна – це не лише транзитні можливості для Росії та ЄС, – Янків
«Роль України у трикутнику Україна-Росія-ЄС зводиться не лише до наших транзитних можливостей. Наша держава – це велика економіка, розвинута наука, зокрема космічна, висококваліфікований людський капітал, природні ресурси. Український народ за рівнем культури та світосприйняття завжди був європейським народом, відчуває свою приналежність до сім’ї європейських націй», – наголосив перший заступник голови Львівської ОДА Мирон Янків 15 червня у Львові під час Міжнародної конференції «Взаємодія у трикутнику Україна-Росія-ЄС: чи є можливою синергія?», організованої Центром міжнародних та порівняльних досліджень.
Мирон Янків під також наголосив: "Сучасний глобалізований світ, нові виклики і загрози формують перед політичними лідерами нові завдання і нові підходи. Якщо проаналізувати передумови сучасної ефективної політики на європейському континенті, то очевидно є незаперечна роль у вирішення тих питань не лише Євросоюзу, але й такої великої держави, як Росія. Так вже істотно склалося, що між Росією і Європою знаходиться одна з найбільших європейських держав – Україна. Саме в цьому трикутнику "Україна-Росія-ЄС" і треба шукати оптимальну відповідь на сучасні та історичні виклики", – наголосив він.
Зі слів Янківа, зараз складно уявити вирішення таких "гострих і непростих проблем", як енергетична безпека, боротьба з міжнародним тероризмом, ефективний розвиток технологій та економіки, підвищення соціальних стандартів та інше" без співпраці згаданих сторін.
"Без гармонійної співпраці у межах цього трикутника дуже складно їх вирішити… Та не лише російські енергоносії чи європейські технології та каптал є важливим чинником тристоронньої співпраці", – зауважив він.
У питаннях соцстандартів та розвитку громадянського суспільства, зі слів Янківа, важко переоцінити європейський досвід.
Водночас він підкреслив: "Активне двостороннє співробітництво України з тими її сусідами, які вступили до Євросоюзу, має для нашої держави пріоритетне значення. Львівщина у плані транскордонної і прикордонної співпраці займає особливе місце. Ми повинні чітко усвідомити, що наша європейська перспектива залежить передусім від нас самих, реформування в політичній, економічній і соціальних сферах".
Участь у конференції взяли представники Центру міжнародних та порівняльних досоліджень, представники місцевої влади, експерти у сфері міжнародних відносин, представники державної влади та посли в консули Росії, Польщі, Австрії тощо.