Україна не зможе використовувати мобільні додатки для контролю поширення вірусу, – СЕО lifecell
До теми
Україна не зможе використовувати технологічний досвід інших країн для контролю поширення вірусу, поки не введе обов'язкову реєстрацію абонентів мобільного зв'язку. Про це СЕО мобільного оператора компанії lifecell Ісмет Язиджи повідомив в інтерв'ю агентству «Інтерфакс-Україна».
За словами СЕО lifecell, Китай, Південна Корея, Ізраїль та інші високорозвинені країни використовували технологічні рішення для того, щоб контролювати поширення вірусу. При цьому він наголосив, що у всіх цих країнах є реєстрація абонентів, і є чітке розуміння, хто стоїть за кожним із номерів у мережі.
«Після оголошення карантину тисячі людей повернулися до України. Але в нас немає жодної інформації про цих людей, це просто велика маса незареєстрованих SIM-карт. Ми не знаємо, хто вони і з ким контактують. Саме тому в Україні не можуть бути ефективно використані ті рішення, які наразі використовують у всьому світі для зупинки епідемії», – заявив він.
В часи пандемії коронавірусу саме реєстрація абонентів дає можливість визначити місце їх розташування, порівняти з їхнім місцем проживання та отримати дані про дотримання ними карантину. «Відповідно основна технологія контролю над поширенням вірусу за кордоном полягає в визначенні інфікованої людини, її кола спілкування, та подальшого обмеження всіх подальших контактів з цими особами шляхом їхньої обсервації або самоізоляції», – наголосив Язиджи.
Він також зазначив, що незареєстровані абоненти українських мобільних операторів умовно «абсолютно вільні». За словами СЕО lifecell, якщо ці українці користуються Messenger, WhatsApp, Facebook, Alibaba або Amazon, то вони надають багато персональної інформації цим міжнародним компаніям: платежі, про коло спілкування тощо.
«Це парадокс: з одного боку українські абоненти думають, що вони вільні, тому що вони не зареєстровані. З іншого боку – вони абсолютно прозорі для будь-яких інших світових платформ», – наголосив він.