Чому українці переплачують за дзвінки на інші мережі?
СЕО мобільного оператора lifecell Ісмет Язиджи вважає високу ставку інтерконекту в Україні причиною виникнення «клубного ефекту» в мережах мобільних операторів. Про це він розповів в інтерв’ю «Інтерфакс Україна».
«Клубний ефект» – це коли абонент обирає оператора в залежності від того, яким оператором користується більшість його контактів – знайомі, родичі, колеги. А ставка інтерконекту – це ціна, яку повинен заплатити мобільний оператор іншому оператору, на мережу якого здійснив дзвінок його абонент.
Читайте також: Україна не зможе використовувати мобільні додатки для контролю поширення вірусу, – СЕО lifecell
«В Україні ставка інтерконекту, якщо брати методологію приведеної вартості, до сих пір в чотири рази вище, ніж середня ставка інтерконекту в Європі. Саме це призводить до того, що українські абоненти змушені долати істотні цінові бар'єри і кожен раз, коли вони телефонують на номери інших мереж», – заявив Язиджи.
СЕО lifecell також підкреслив, що боротися з так званим «клубним ефектом», сформованим на українському телеком-ринку, повинні не оператори, а держоргани, які регулюють вільну конкуренцію і ринок.
Він також зазначив, що раніше запущена в Україні послуга з перенесення абонентського номера (MNP) й досі повноцінно не працює.
«У нас реалізована надскладна процедура, в рамках якої оператору-донору дані фактично необмежені можливості утримувати і контролювати абонентів, які хотіли б змінити свого оператора. І це призвело до того, що MNP в тому вигляді, в якому ця послуга була запущена в Україні, виявилася абсолютно неефективною і викликає у абонентів виключно жарти або сарказм», – заявив він.
У той же час Язиджи підкреслив, що Національна комісія, що здійснює держрегулювання в сфері зв'язку та інформатизації, готова змінювати процедуру MNP для того, щоб зробити її схожою на стандартну процедуру, реалізовану в інших країнах.