Україна почала імпортувати моркву з Білорусі через високу ціну на власні овочі

Україна почала закуповувати моркву в Білорусі через тимчасовий брак цих овочів на внутрішньому ринку та їхню високу вартість

ЕкономікаКатерина Чурилова, 12 вересня 201810111
Цьогоріч середня ціна на моркву в Україні в 1,5 рази перевищила торішні показники

У перші дні вересня на ринок України почали завозити імпортну моркву з Білорусі. Причиною стало те, що українська морква цьогоріч є дорогою. Також нині на ринку бракує цих овочів.

Як пише «Інфо-Шувар», присутність імпортної моркви на початку осені – це доволі рідкісне явище, адже Україна майже протягом всього сезону здатна задовольняти внутрішню потребу власною морквою.

«Потреба в імпортній моркві в нас виникає не часто, зазвичай лише наприкінці неврожайного сезону, або коли фермери створюють штучний дефіцит, стримуючи продажі в надії «нагнати» ціну. «Вікно» для імпорту восени цього року з’явилось раптово в період так званого міжсезоння: збирання ранньої та середньої моркви в Південних та Центральних регіонах України закінчилось передчасно, викопувати пізню моркву господарства Західних областей почнуть вже за 3-4 тижні», – зазначається в релізі аналітиків «Шувару».

Окрім того, морква цьогоріч дорога, від кінця минулого сезону і донині вона стабільно є найдорожчою позицією серед всіх овочів так званого борщового набору.

«Але насправді поточні ціни не є дуже привабливими для масового імпорту, а з початком масового збирання врожаю пізньої моркви слід очікувати різкого падіння ціни. Зазвичай, саме в жовтні та листопаді ціни на українську моркву досягають мінімальних показників», – повідомили аналітики.

Сьогодні собівартість якісної білоруської моркви на ринку України становить близько 8,0 грн/кг (0,25 EUR/кг). Українські господарства пропонують моркву високої якості по 7,0-8,5 грн/кг (0,21-0,26 EUR/кг).

Зазначається також, що цьогоріч середня ціна на моркву в Україні в 1,5 рази перевищила показники аналогічного періоду минулого року.

Згідно з даними Держстату, щороку Україна збирає 850-900 тис. тонн цих овочів, цей обсяг майже повністю розподіляють на внутрішньому ринку країни. Міжнародна торгівля морквою в Україні розвинута досить слабо: за останні три сезони найбільший обсяг експорту склав не більше 2 тис. тонн, приблизно стільки ж надходить імпорту.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук