Україна звинуватила Росію в цинічній політиці
МЗС України поширило заяву щодо постачання озброєнь та військової техніки до Грузії, в якій називає закиди Росії на адресу України щодо нібито незаконного постачання зброї до Грузії "цинічною та безперспективною політикою".
Текст заяви подаємо цілком.
"Останнім часом з боку офіційних осіб Російської Федерації та російських ЗМІ активно поширюються закиди на адресу України щодо нібито незаконного постачання зброї до Грузії.
Відбувається спланована кампанія, спрямована на формування сприйняття України як держави, що не дотримується міжнародних правил та режимів у галузі військово-технічного співробітництва.
Як відомо, у питанні оцінки міжнародною спільнотою причин і ходу російсько-грузинського конфлікту та у визнанні „державами” сепаратистських утворень на території Грузії Росія залишилася одинокою. Розуміючи неминучість відповідальності за свої дії у Грузії, російські офіційні чинники намагаються перекласти відповідальність на третю сторону.
Це - цинічна та безперспективна політика.
Натомість, хотіли б нагадати російській стороні про резолюцію Ради Безпеки ООН № 876 від 19 жовтня 1993 року, що закликала всі держави запобігати постачанням будь-якого озброєння та боєприпасів до Абхазії. Однак РФ всупереч вимогам цієї резолюції постачала зброю незаконним сепаратистським угрупуванням на території Грузії.
Усім відомо, що військовий арсенал Південної Осетії та Абхазії має саме російське походження. Зокрема, це танки, БТР, БМП, гармати Д-44, зенітні гармати КС-19, САУ „Гвоздика” і „Акація”, гаубиці, міномети, ЗРК „Стріла”-10”, ЗСУ -23-4 „Шилка”, ОПУ ”Джигіт”, протитанкові засоби.
А чи не російські військові інструктори цілодобово готували сепаратистські військові утворення як в Південній Осетії, так і в Абхазії?
Цілеспрямоване озброєння Російською Федерацією нелегітимних сепаратистських утворень на території Грузії стало не лише порушенням міжнародних норм, а й однією з головних причин „розмороження” грузино-осетинського конфлікту та його переходу в стадію активних бойових дій. Відповідальність за це несе російська сторона.
Російській стороні слід нарешті припинити пошуки „чорного кота у темній кімнаті, особливо, якщо його там немає”. Натомість визнати неправомірність та непропорційність дій щодо Грузії, які поставили під сумнів основи міжнародного права".