Уповноважені з прав людини знайшли грубі порушення у хоспісі і психіатричній лікарні Львівщини

У хоспісі при Олеській районній лікарні правозахисники побачили жахливі умови перебування

Моніторингова група Уповноваженого з прав людини Верховної ради України виявила порушення прав людини під час візиту без попередження до хоспісу Олеської районної лікарні (Буський район), Старосамбірської лікарні та обласної психіатричної лікарні. Про це інформує офіційний сайт Уповноваженого з прав людини ВРУ.

У хоспісі при Олеській районній лікарні правозахисники побачили жахливі умови перебування: хворі пенсійного віку лежали на старих ковдрах без простирадл.

«В однієї жінки усе тіло було покрите червоними плямами, які лущилися, а сама жінка лежала на клейонці. У медичній картці хворої не було жодних записів про огляд жінки лікарем, а медичний персонал відділення не зміг дати пояснень щодо діагнозу і допомоги, яка їй надається. Більше того, записи у медичній документації пацієнтів датовані майже на місяць наперед», – йдеться у повідомленні моніторингової групи.

 У медичній картці однієї з хворих не було жодних записів про огляд жінки лікарем, а медичний персонал не зміг пояснити діагнозу жінки

Моніторингова група дійшла висновку, що у цих закладах медперсонал не розуміє основних функцій паліативного відділення.

Водночас, під час візиту до психіатричної лікарні «Заклад», експерти зазначили, що тут не налагоджено співпрацю між спеціалістами лікарні для надання медичної допомоги пацієнтам. Диспансерний облік пацієнтів, які перебувають у лікарні роками, не організований. Реабілітація доступна для незначної кількості пацієнтів, інші – роками протягом дня нічим не зайняті, в установі низька якість раціону харчування (тричі на день – каша або вермішель, на обід – пісний суп), у пацієнтів відсутній доступ до свіжого повітря, оскільки прогулянкові дворики не облаштовані.

Посуд у обласній психіатричній лікарні «Заклад»

За результатами візитів готуються акти реагування Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, які буде направлено до Міністерства охорони здоров’я України та Львівської обласної державної адміністрації.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук