АП нічого не знає про рекламу Порошенка в соцмережах та на білбордах

АП нічого не знає про рекламу Порошенка в соцмережах та на білбордах
фото ЧЕСНО
Білборди з підписом «Петро Порошенко» нібито не пов'язані із президентом держави

Адміністрації Президента не відомо, хто розвішує рекламу з Порошенком по всій країні. Також не знають, хто адмініструє FB-сторінку президента, та скільки на це витрачається коштів. Про це йдеться у відповіді АП на інформаційний запит «Громадського руху ЧЕСНО».

Зокрема, на питання про витрати на адміністрування сторінки президента в АП заявили, що не володіють даною інформацією, оскільки цим не займаються. Утім, на сторінці президента у Facebook публікують як інформацію про діяльність і позиції Порошенка, так і різні ролики і зображення, які радше варто трактувати як рекламні, зазначають у ЧЕСНО.

«Сторінка президента – одна з найпопулярніших серед українських політиків. На неї підписано понад 1,4 млн користувачів, і кількість підписників збільшується – з 2 липня до 11 серпня кількість вподобань сторінки зросла майже на 300 тисяч. При цьому на сторінці одночасно рекламують десятки дописів, одні з них безпосередньо стосуються діяльності президента, інші просто закликають вподобати цю сторінку», – зазначають у громадському русі.

На Facebook-сторінці Петра Порошенка одночасно рекламують десятки дописів, одні з них безпосередньо стосуються діяльності президента, інші просто закликають вподобати цю сторінку, скріншот ЧЕСНО

Разом з тим активісти зауважують, що перша хвиля зовнішньої реклами із зображенням Порошенка у масштабах країни з’явилася у червні. За тиждень після розміщення значну частину площин із зображенням Порошенка замінили на партійну рекламу з БПП. Друга хвиля реклами з іменем Порошенка з’явилася у липні та розміщена досі.

«Розміщення такої кількості площин мало б обійтися президенту щонайменше у кілька мільйонів гривень, однак інформація про такі видатки у декларації президента не фігурує. «Невідомі» розміщують подібну рекламу, хоч і у менших обсягах, уже кілька років поспіль, однак походження цієї реклами чи джерела її фінансування невідомі», – зазначають у ЧЕСНО.

«Це свідчить про фінансову непрозорість і непідзвітність президента. Разом із тим політичні партії, які також розгорнули свої рекламні кампанії (перед виборами-2019 - ред.), мусять звітувати про витрати на них перед НАЗК, що ... створює нерівні умови політичної конкуренції», – наголосили у громадській організації.

Нагадаємо, «Чесно» — громадський рух, що має на меті «стимулювати прозорість, підзвітність та відкритість представників влади та запит на якісну політику серед громадян». Символом руху обрано часник, як засіб дезінфекції та боротьби з «нечистою силою» у політиці.

Як писав ZAXID.NET, раніше ЗМІ повідомляли, що генпрокурор Юрій Луценко використовує своє відомство для самореклами на радіо і телебаченні.

На початку лютого телеканали ICTV та 1+1, а також різні радіостанції почали щодня транслювати рекламні оголошення, які закінчуються девізом: «Виконуємо закон, встановлюємо справедливість. Юрій Луценко».

Згодом Юрій Луценко про коментував рекламу ГПУ на радіо «Релакс». Він заявив, що піарні ролики це просто «інформування суспільства».

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук