В зону АТО повернули 4 з 26 вертольотів, які перебували в оренді приватної фірми

Незважаючи на складності, які виникли у зв'язку з тим, що попередня влада забрала у МВС бойові вертольоти, роззброїла їх і передала в довгострокову оренду, сьогодні 4 вертольоти вже 2 тижні як обслуговують потреби Нацгвардії в зоні проведення антитерористичної операції (АТО).

Про це повідомив міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков.

«В результаті переговорів з компанією «Українські вертольоти», ми не просто повернули наші вертольоти. Ми знайшли можливість їх відремонтувати, оснастити найсучаснішим обладнанням (в тому числі - для нічних польотів) і повністю підготувати для виконання завдань Національної гвардії. Командувач Національної гвардії генерал Степан Полторак продовжує переговорний процес з компанією «Українські вертольоти» з тим, щоб всі машини, раніше передані урядом Януковича в довгострокову оренду, повернулися на службу Національної гвардії і МВС», – цитує заяву Авакова прес-служба МВС.

Як повідомляв ZAXID.NET, станом на 11 червня у зоні проведення антитерористичної операції працювали всього 10 вертольотів, при цьому ще 26 досі не повернуло Міністерству оборони і Міністерству внутрішніх справ приватне підприємство «Українські вертольоти», яке їх орендувало.

Як заявляла тоді уповноважений Кабінету Міністрів з питань боротьби з корупцією Тетяна Чорновол, в 2003 році 16 вертольотів Міністерства оборони були передані в оренду ПП «Українські вертольоти».

«Те ж саме відбулося з десятьма вертольотами МВС, Внутрішніх військ. Тобто, 26 вертольотів, які зараз повинні були б брати участь у військових конфліктах, віддані в оренду за смішні кошти. Ця оренда була настільки смішною, що через ціну було порушено кримінальну справу , але потім її було закрито», – зазначила вона.

Чорновол додала, що коли ці вертольоти віддавалися в оренду, був підписаний договір, але в 2011 році до нього додалася додаткова угода.

«І там чітко йдеться про те, що у випадку настання форс-мажорних обставин у термін 15 днів приватна фірма «Українські вертольоти» зобов'язана повернути вертольоти Міністерству оборони... І там чітко прописано, що фірма повинна підтримувати вертольоти в хорошому стані, щоб у них залишався залишковий ресурс, і у випадку військового конфлікту передати їх Україні. За ці ж 15 днів, як там написано, на вертольоти має бути встановлено обладнання спеціального призначення, тобто військове устаткування», – сказала вона.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук