Велетенські етнічні маски на старих дверях презентує львівський митець Роман Опалинський
Після Лондона і Нью-Йорка Роман Опалинський відкрив персональну виставку і у Львові
Знаний львівський митець Роман Опалинський відкрив персональну виставку у Національному музеї ім. А. Шептицького на вул. Драгоманова.
«Що б він не робив, він залишається знаковим і якого можна відразу впізнати, не треба навіть читати підписи. Але хто прийде на виставку, побачить дуже великі зміни у роботах Романа Опалинського», ― інтригує ще до відкриття виставки куратор Володимир Гусар.
Передовсім, Роман Опалинський на виставці вперше демонструє нову серію «Двері з народного театру».
«Я взяв справді старі двері з якогось польського будинку, сусід їх викинув, бо хотів сучасні, модернові. А то така добротна дошка, висушена, вона вже не потріскає, я її підшпатлював, підмалював. І так зібрав кілька дверей», ― привідкриває таємницю Роман Опалинський.
Так на старих дверях автор втілив велетенські етнічні маски із народними мотивами гуцулів, бойків, але найбільше лемків.
«Якраз тепер 70-а річниця виселення цих українців із їхніх земель, то я так приурочив цю частину до того періоду сумного, але подав у веселому руслі із їхніми багатствами, колоритами тих вишиванок, народних килимів, гобеленів, писанок. І це все відобразилося і в абстрактних, і в сюжетних композиціях», ― розповів художник.
Митець працює у галузях живопису, графіки, скульптури, навіть художнього ковальства і скла. Та все ж основа для митця ― це традиційний левкас на дошці. За основу бере давню українську ікону, але втілює уже сучасні побутові сюжети і сюжети із міфами народів, які мешкали на наших землях.
Роман Опалинський встигає займатися і волонтерством. Влаштував не один благодійний аукціон задля вояків АТО, разом із колегами-художниками передав на схід допомогу хлопцям на сотні тисяч гривень.
А попри те митець пан Роман набирає щоразу більшої популярності за кордоном. Цюрих, Лондон, Едмонтон, Нью-Йорк, Страсбург, Рим ― це лише невеликий перелік міст, де виставлявся митець.