Верховна Рада має намір скоротити свої комітети і обмежити кількість міністерств

У Верховній Раді дев’ятого скликання кількість комітетів буде зменшено до 20-ти

Верховна Рада України ухвалила в першому читанні законопроект, який передбачає покращення роботи парламентських комітетів і співвідношення предметів їх відання зі сферами діяльності міністерств. Про це інформує «РБК-Україна».

Як зазначається, проект закону (№6256) про внесення відповідних змін до законів «Про комітети Верховної Ради України» і «Про центральні органи виконавчої влади» в першому читанні підтримали 229 народних депутатів на пленарному засіданні в четвер.

Законопроект передбачає, що Верховна Рада на першій сесії нового скликання створить не більше ніж 20 комітетів. Назви і предмети ведення комітетів, як правило, мають співвідноситися зі сферами діяльності міністерств.

Крім того, документ пропонує передбачити в законі про центральні органи виконавчої влади, що Кабінет Міністрів за поданням прем'єр-міністра може створювати не більше ніж 20 міністерств.

Нині законодавство не передбачає обмеження у кількості комітетів у парламенті або міністерств, які можуть бути створені. У Верховній Раді VIII скликання є 27 комітетів і контрольна комісія парламенту з питань приватизації. Цей законопроект, а також прийнятий за основу раніше цього дня законопроект (№7550) щодо розподілу посад у комітетах між фракціями розроблений в рамках імплементації рекомендацій місії Європейського парламенту з реформування Верховної Ради.

Нагадаємо, сьогодні Верховна Рада ухвалила нову редакцію закону «Про дипломатичну службу». За ухвалення законопроекту проголосували 276 депутатів. Документ, внесений президентом Петром Порошенком, складається з 10 розділів, заключних і перехідних положень. Основні його норми повторюють попередню редакцію закону.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук