Вінницький чиновник заявив про переслідування з боку УПЦ МП за перереєстрацію парафій
Українська православна церква Московського патріархату (УПЦ МП) влаштувала справжнє переслідування проти Ігоря Салецького, який є головним у Вінницькій області у справах релігії. Він першим в Україні перереєстрував парафію, яка перейшла від УПЦ МП до Православної церкви України (ПЦУ), інформує ТСН.
Чиновник стверджує, що УПЦ МП затягала його по судах, а віднедавна підключилася і поліція, порушивши проти нього справи з вимогою звільнення з посади. Кожне пересування він має погоджувати з поліцією.
Зі слів Салецького, після зборів села й голосування він отримав пакет документів із проханням значної більшості змінити їхню конфесійну приналежність та перереєструвати громади з УПЦ МП в ПЦУ. Саме це чиновник і зробив. Проте місцева поліція порушила проти Салецького справу за самоуправство і через суд змістила з посади. Втім, наразі апеляційний суд поновив його на посаді.
«Я пережив багато судів. На жаль, слідча головного управління вінницької поліції під час допиту ще як свідка мене, а не підозрюваного, намагалася мені постійно подати таким чином, що члени релігійної громади, які ухвалили рішення щодо зміни підлеглості – це насправді не члени релігійної громади. Це члени територіальної громади. А священик подав заяву, де зазначив 15 осіб – це члени релігійної громади», – розповів Ігор Салецький, начальник управління у справах національностей та релігій Вінницької ОДА.
Як йдеться в матеріалі, вінницька поліція взяла на себе повноваження по-своєму трактувати норми закону. У відповідному законі України чітко вказано, що рішення про зміну підпорядкування ухвалюється не парафіяльною радою, як цього хоче поліція, а на загальних зборах членів релігійної громади, тобто, усіма людьми, які ходять до церкви того чи іншого населеного пункту.
«Рішення про зміну підлеглості та внесення відповідних змін або доповнень до статуту ухвалюється загальними зборами релігійної громади. Такі загальні збори релігійної громади можуть скликатися її членами», – сказав чиновник.
При цьому вінницька слідча по суті вважає, що лише священик та наближені до нього члени парафіяльної ради мають визначати кому підпорядковуватися, а не ті жителі села, які будували церкву, збирали гроші на ремонти, ходили на служби і є законною релігійною громадою.
Слідча поліції Світлана Воронюк відмовилася коментувати ситуацію.
«Я не уповноважена давати будь-які коментарі з приводу цього. Я не зобов’язана нікому нічого пояснювати», – вважає слідча.
Між тим адвокатка релігійних громад Вінниччини Сніжана Чубенко заявила про прихильність керівника вінницької поліції Юрія Педоса до УПЦ МП. За її словами, на території обласного управління поліції розташований храм, у якому служить священик цієї конфесії.
«Із неофіційних джерел я отримала інформацію, яка сьогодні перевіряється, начебто священик Московського патріархату отримує офіційну зарплату з головного управління національної поліції. Тобто, ще й фінансування священика», – розповіла адвокатка.
Вона також поінформувала, що головний поліцейський Вінницької області бере участь у фінансуванні храму УПЦ МП на околиці обласного центру.