З нагоди 25-річчя виходу УГКЦ із підпілля до Львова привезли мощі Івана Павла ІІ

Головні Новини за 26 жовтняМарічка Крижанівська, 26 жовтня 2014, 16:16 0

Українська греко-католицька церква Святою Літургією відзначила 25-річчя виходу із підпілля. На Богослужіння з'їхалися єпископи із країн Європи, Азії та Америки, які також брали участь у зустрічі східних католицьких ієрархів Європи. 

В СРСР УГКЦ була заборонена, її вірян переслідували і насильно змушували зректися віри, а отців та владик репресовували. Так тривало аж до 80-х років. Переломним став 1989 рік. 

Голова УГКЦ блаженнійший Святослав Шевчук згадує: "Воскресіння" нашої церкви пов'язано з особою Папи Римського Івана Павла ІІ. Саме він був "адвокатом" нашої церкви і вимагав її визволення під час своєї зустрічі з Михайлом Горбачовим у листопаді 1989 року. Саме ця зустріч дала поштовх для відновлення легального статусу УГКЦ у Радянському Союзі. Тому ми хотіли, щоб святий Папа Іван Павло ІІ, присутній у його мощах, сьогодні був таким "адвокатом" і надалі". 

З нагоди святкування виходу із підпілля з ініціативи блаженнійшого Святослава Шевчука до Львова в Архикатедральний Собор Святого Юра привезли мощі новопроголошеного святого Папи Римського Івана Павла ІІ.

"Ми спеціально хотіли, щоб у нашому святі Іван Павло ІІ був з нами. Він є той, що зруйнував Берлінський мур, він є той, що знищив комунізм, він є той, хто справді вмів примиряти непримиренних і будувати мир. Він був папою миру, такого миру, якого ми нині потребуємо і в Україні, і у стосунках із нашим сусідом", - додав голова УГКЦ. 

 

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук