Зброю та однострої сучасних українських військових показують у Львові
Чим і у чому воюють наші герої на сході України, а також хід війни останніх двох років – про це виставка, яку відкрили у Львівському історичному музеї.
«Кожен наш експонат побував у зоні АТО, це є речі, які передавали учасники бойових дій. І навіть під час монтування виставки в нас було таке, що ми предмети збирали на ходу, приходили хлопці і казали: а ми ще можемо це чи це показати», – розповіла головний зберігач Львівського історичного музею Світлана Хавалко.
Воєнно-історичний музей 58-го Будинку офіцерів та Львівський історичний музей показують хід війни за останні два роки.
Виставку поділили на тематичні розділи: Революція Гідності, початок АТО, визволення Слов'янська, оборона Луганського та Донецького аеропортів, Іловайський котел, Дебальцеве, а також окремі теми про медиків на фронті, капеланів та волонтерів.
Починають від Майданівських речей, а далі оповідають хронологічно про шлях від голого-босого до повноцінного війська.
«Українська армія у 2014 році починала війну у речах, які купувалися за кошти людей. Шолом був сталевий, захищений лише чохлом взірця 1940 року», – розповів директор Воєнно-історичного музею 58-го Будинку офіцерів Сергій Паліса.
Презентують зброю та боєприпаси.
«Маємо пістолет Макарова, ніж, який використовували підрозділи спеціального призначення, навіть є спецназівська ручка, що стріляє. Також маємо 240-мм мінометну міну "Тюльпан", з якої в Донецькому і Луганському аеропортах росіяни стріляли у наших військовослужбовців», – додав Сергій Паліса.
Хочете пересвідчитись у віртуозності сучасних мінерів і саперів? Для цього на виставці імітували розтяжки, а ще показали заміновані сюрпризи.
«Ми показуємо книжку Джека Лондона, яку, відкривши, відразу прозвучить вибух. Мобільний телефон, коробочка для цукерок – теж саморобні вибухові пристрої», – повідомив Сергій Паліса.
А вгорі повісили безпілотник, який змайстрували львівські волонтери.
Також можна побачити військові нагороди, прапори із блокпостів, маскувальний костюм «кікімора», який був на снайпері поблизу Станиці Луганської, а ще найновішу форму українського вояка.
Є й однострої айдарівців з історією кохання. «Нам надали однострій чоловіка і його дружини. Вони на Майдані зустрілися, разом пішли у добровольчий батальйон "Айдар", повернулися звідтіля і одружилися», – розповів Сергій Паліса.
Супроводом виставки є відео і фото, яких не знайдете в інтернеті.
Виставка триватиме до липня. Вхід безкоштовний.