Молдовські ЗМІ розповіли про експорт продукції Roshen у невизнане Придністров’я

Молдовські ЗМІ розповіли про експорт продукції Roshen у невизнане Придністров’я
фото Rise Moldova
Журналісти опублікували фото коробки цукерок Roshen і чека з магазину «Шериф»

На тлі обмежень Києвом торгівлі з сепаратистськими регіонами на сході України і анексованим Кримом, українські компанії продовжують заробляти на експорті в сепаратистський регіон Молдови – Придністровську Молдавську Республіку (ПМР), йдеться в розслідуванні молдовського видання «Rise».

Як з’ясували автори розслідування, серед найбільших відправників товарів у самопроголошену ПМР є українські представництва світових брендів і навіть компанія Roshen, засновником і кінцевим бенефіціаром якого є президент України Петро Порошенко. Їхній основний бізнес-партнер – придністровська група «Шериф» місцевого олігарха Віктора Гушана.

На зустрічі в Молдові в липні 2017 року президент запевняв, що Київ виступає за відкриття спільних пунктів контролю по всій придністровській ділянці кордону «для забезпечення прозорості та ефективної боротьби з контрабандою та корупцією». У тому ж місяці, концерн Roshen відправив безпосередньо в Придністров’я кондитерські вироби. Одержувач продукції – тираспольське ТОВ «Шериф» (входить до однойменного холдингу, який вважається рушієм економіки невизнаної республіки). За даними з митного реєстру України, фактурна вартість товару – 1,5 млн грн (понад 55 тисяч доларів).

Як з’ясувало видання, ця угода – лише частина з сотень торгових операцій між компаніями українського президента і придністровського імпортера.

За підрахунками видання, з 2014 по першу половину 2017 року «Рошен» наторгувала з «Шерифом» на суму близько 3 млн доларів.

Весь товар відправляли прямо в Придністров’я, тобто в обхід контролю Молдовою. Це підтверджують як дані експорту з української митниці, так і в фірмі Tezaurus-VDS SRL, офіційному дистриб’ютору в Республіці Молдова товарів Roshen.

Видання також проаналізувало понад півмільйона експортних операцій з України і склали топ-20 найбільших торговельних партнерів «Шерифа» в період 2016 і першої половини 2017 року. В першу десятку відправників товарів, крім фірми президента Порошенко, увійшли українські представництва таких світових гігантів як «Кока-кола» і «Нестле».

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук