На незаконній будові обірвані лінії електропередач травмували жінку
Відео до теми
На будівельному майданчику поряд із будинком на Шевченка, 412 кран зачепив стовп електропередач. Обірвані дроти травмували жінку.
Під вікнами будинку на вулиці Шевченка, 412 триває будівництво багатоквартирних будинків.
У понеділок будівельний кран зачепив електричний стовп, попадали ліхтарі та дроти. Обірваний дріт травмував жінку. Про це інформують «Головні новини Львова».
«Допомогло тільки те, що ліхтарі не працювали, але є наслідки: дроти вдарили по спині з висоти метрів десять. Швидка відреагувала дуже швидко, за що ми вдячні», - розповідає мешканка будинку на Шевченка, 412. Її матір із легкими травмами доправили до лікарні швидкої допомоги.
Люди написали заяву до міліції. Скаржаться, що не мають спокою через будову вже кілька років.
Мешканці кількох особняків, що на сусідній вулиці Панаса Сотника взагалі опинилися в облозі. З одного боку залізнична колія, з іншого, майже впритул до парканів, будова.
Люди, що живуть на Шевченка, 412 скаржаться, що з вікон бачать лише будову. Крім того, їхній будинок вважають аварійним, він має тріщини та ще й розташований поряд із залізницею. «Наш будинок вважається аварійним, а його ще довкола оббудовують. Залізниця поруч, наш будинок вічно рухомий», - скаржиться пані Надія, мешканка Шевченка, 142.
«Ми зверталися всюди - і в Департамент містобудування, і в прокуратуру, Держкомзем, різні інстанції. Всі вони пишуть, що компанія «Ірокс» дозволу на це будівництво не має», - каже пані Галина, мешканка вулиці Сотника Панаса.
Натомість, генеральний директор фірми-забудовника переконує, конфлікт провокують самі мешканці, які хочуть переселитися з аварійного житла у нову багатоквартирку, яку зводить його фірма.
«Ряд мешканців виявили справді бажання отримати квартири. В мене була з ними розмова. Мені сказали, або ви запівдарма нам продасте квартири або ми будемо на вас жалітися», - каже генеральний директор ЗАТ "Ірокс" Ігор Микичак.
Пан Микичак переконує, має усі документи на забудову півтора гектара землі. Дозвіл на будівництво ще 1993 року отримав Автонавантажувач, а ЗАТ «Ірокс» - їхній правонаступник. Це підтвердив своїм рішенням Вищий господарський суд.
«Є договірні стосунки між нами та Автонавантажувачем, ми є їхні правонаступники. Ці договірні стосунки затверджені судами. Є правочин, який не потребує додаткового доказу», - каже Ігор Микичак.
Натомість у мерії будівництво на Шевченка, 418 називають самосудом.
«Ніяких ухвал не приймалося щодо віддачі земельної ділянки в оренду, а також не погоджувалась ніяка ні містобудівельна документація, ні проектна щодо будівництва багатоквартирного житла за цією адресою», - каже директор Департаменту містобудування Андрій Павлів.
На спеціальній сесії міськради будову на Шевченка , 418 навіть внесли до переліку незаконних і передали до прокуратури.
Дивіться детальніше о 18.30 у "Нашому репортері" на Новому каналі та о 21.00 у "Головних новинах Львова" на 24 каналі.