Довіра людей
Інші блоги автора
- Перспективи конкурсів проєктів регіонального розвитку Львівщини 28 лист 2021, 14:46
- Досвід стратегічного планування в громадах – перші уроки. Частина ІІ 2 серп 2021, 21:04
- Напередодні змін до стратегічного планування в громадах. Частина І 21 лип 2021, 20:42
23 березня 2016 року відбулось засідання Конкурсної ради обласного конкурсу ініціатив громад у Львівській області, яка затвердила перелік заявок, що поступили на конкурс і передала на оцінювання експертам 1419 заявок.
Коли на конкурс 2016 року Львівською обласною радою було виділено 35 млн грн, десь закрались сумніви… чи будемо мати достатню кількість заявок. Якщо взяти до уваги максимальну суму гранту на одну заявку від обласного бюджету – 100 тис. грн, то підтримати планувалось більше 350 проектів.
Згадався 2011 рік, коли стартував конкурс із бюджетом 750 тис. грн і з 68-ми заявок ми вибрали 20 переможців.
Ну що ж, сьогодні маємо 1419 заявок на суму 276,8 млн грн, в тому числі – від обласного бюджету 111,9 млн грн. Це означає, що приблизно кожен третій мікропроект буде підтримано. Не обійшлось і без перекосів. Якщо по пріоритету «Освіта» виділена квота 8 млн грн, а подано заявок на суму 36,6 млн грн, то відповідно буде підтримано 20% проектів. При цьому пріоритет «ФАПи і амбулаторії» виглядає набагато скромнішим – на квоту 4 млн грн подано заявок на суму 5,2 млн грн, що означає – 77% переможців.
Та навіть не цифри головне в цій історії. Найбільш яскравим показником, який характеризує довіру громад до конкурсу можна вважати задекларовану суму внесків самих громад – 27,4 млн грн (окрім дофінансування з місцевих бюджетів), що становить 77% від бюджету конкурсу.
Довіру треба виправдовувати. І тут добре слово хочеться сказати за відділ з питань реалізації проектів місцевого розвитку, міжнародної технічної допомоги та зовнішньоекономічних зв’язків Львівської обласної ради, який не тільки вчасно зробив всю технічну роботу, але й підготував умови для комфортної роботи експертів – створив програмну платформу для електронного оцінювання. А для громадськості – інтерактивну карту області, на якій кожен відвідувач зможе побачити «кредитну історію» кожного мікропроекту: оцінка, реалізація, результати на відповідній сторінці офіційного веб-сайту Львівської обласної ради.
Ну що ж, експерти до роботи! До Великодня треба все встигнути!