У Львові не скорочують, а реформують ЖГК, - Тарас Когут
"Якщо взяти до уваги кроки, які робить Львівська міська рада на зустріч створенню у місті об’єднань співвласників багатоквартирних будинків, я все-таки вважаю, що це - реформування, а не банальне скорочення", - зазначив у коментарі ZAXID.NET голова постійної комісії економічної політики Львівської міської ради Тарас Когут, відповідаючи на запитання, чи можна вважати ліквідацію нерентабельних ЛКП початком обіцяного реформування ЖКГ, чи це банальне скорочення нерентабельних комунальних підприємств.
"5 липня депутатський корпус проголосував за ухвалу №994, якою затверджено фінансові результати діяльності львівських комунальних підприємств за 2006 рік та планові показники на 2007 рік", - розповів Т.Когут.
За його словами, діяльність 126 ЛКП у 2006 році була збитковою. Сукупно - це 102 млн грн. І хоча це не є збитки бюджету, і більше половини суми збитків назбиралося у "Львівводоканалу", "Львівтеплоенерго", "Залізничнетеплоенерго" та "Львівелектротранспорту", такий стан справ є незадовільним. "Підприємство, незалежно від форми власності, має бути націленим на отримання прибутків, тому ЛМР приділила багато уваги аналізу стану справ кожного ЛКП. З цього були зроблені певні висновки - зокрема, рішення про ліквідацію 15 ЛКП", - переконаний Т.Когут.
"Якщо говорити виключно про ЛКП з обслуговування житлово-комунальної сфери, то було вирішено провести їх реорганізацію, тепер житловий фонд Львова обслуговуватиме не 57 ЛКП, а 52", - пояснив він. Т.Когут додав, що ставити перед ними вимоги високих прибутків не реально. Їх націлили на оптимізацію діяльності в такий спосіб, щоб не було збитків. Для цього задіяні механізми щоденного моніторингу надходжень, робота з боржниками тощо. Однак усе це не має перетворитися на вибивання грошей. ЛМР цілком свідома того, що плата має надходити за якісні послуги. І власне це також вплинуло на прийняття рішення про реорганізацію ЛКП.