«Комсомольська правда в Україні» змінила назву
Відтепер газета буде виходити під брендом «КП в Україні»
До теми
-
Українці здали комунізм у музей.
Демонтують майже всі пам’ятники радянської епохи і перейменують Кіровоград та Дніпропетровськ ZAXID.NET -
У Львові збережуть радянські зірки.
Мерія відмовилась демонтувати зірки з фасадів двох будинків ZAXID.NET - Експерти розвіяли міфи про перейменування населених пунктів в рамках декомунізації ZAXID.NET
Щоденна газета «Комсомольська правда в Україні» з 12 січня 2016 змінила назву на «КП в Україні». Таке рішення редакція прийняла згідно з чинним в країні законом про декомунізацію. Про це йдеться у повідомленні, розміщеному на сайті видання.
«На цей крок редакція пішла змушене згідно з чинним в країні законом про декомунізацію, а так само небажанням Міністерства юстиції враховувати той факт, що українська версія газети, яка існує вже 19 років, ніколи не була «рупором ВЛКСМ», а є одним з лідерів друкованої преси в Україні», - йдеться в редакційному повідомленні.
Головний редактор видання Оксана Богданова поскаржилася, що «Комсомольська правда» видається в більш ніж 50 країнах світу, в тому числі державах, які також пройшли через декомунізацію, та лише в Україні закон змусив газету змінити назву.
«Будемо виходити під назвою «КП в Україні», - повідомила Богданова.
За її словами, «КП в Україні», як і колись, буде виходити шість разів на тиждень, буде щотижневий спецвипуск по четвергах, а також залишаться всі рубрики.
Додамо, що у радянський період «Комсомольська правда» отримала низку державних нагород, зокрема: Орден Леніна, Орден Жовтневої Революції, Орден Вітчизняної війни I ступеня, Орден Трудового Червоного Прапора, та ще один Орден Трудового Червоного Прапора на честь виходу 100-тисячного номеру газети. Зображення орденів були розміщені під назвою видання.
Після ухвалення Верховною Радою законів про декомунізацію, за якими забороняється радянська символіка, зображення з радянськими відзнаками прибрали із головної сторінки газети.
Нагадаємо, Верховна Рада прийняла закони «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні і заборону пропаганди їх символіки»; «Про доступ до архівів репресивних органів комуністичного тоталітарного режиму 1917-1991 років»; «Про увічнення перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939-1945 років» та «Про правовий статус і пам'ять борців за незалежність України у ХХ столітті».
Ці закони були прийняті народними депутатами на ранковому засіданні Верховної Ради 9 квітня 2015 року більшістю голосів, 5 травня їх підписав президент України Петро Порошенко, а 21 травня закон набув чинності.