Роботи восени для комунальників побільшало. Підприємства шукають двірників. Чоловік чи жінка — значення не має так само, як і вік. Лиш, аби любили свою роботу та не були ледачими. Вільні вакансії є у кожному районі. Загалом їх більше 130.
Двірники працюють вже з шостої ранку. Мають великі ділянки та під’їзди. Двірників у ЛКП бракує. А робота нелегка: працюють і в будні, і в свята. Прибирають будинки, збирають покази лічильників або ж нагадують мешканцям про заборгованість.
Пані Ганна, прибиральниця ЛКП-406, розповідає: "Ранком прибирати з 6 до 9-ї, потім з другої до 5-ої, до 4-ої". Буває таке, що й не за графіком, особливо весною після великих опадів.
Молодь у прибиральники не йде. Зараз середній вік двірників п’ятдесят років. Здебільшого влаштовуються, щоб було за що дожити до пенсії.
А зарплата у двірників не є великою. Втім, це краще, ніж зовсім нічого не мати, розповідає директор ЛКП "Затишне". Їм потрібно сім прибиральниць. Павло Венгринович пояснює, що середньомісячна зарплата у ЛКП 1939 гривень. Відповідно, за рахунок того, що вони мають розширені зони, працюють не на одній дільниці, а на півтора чи на двох. На руки двірники отримують 1800 гривень.
Ситуація не катастрофічна, зазначають у районній адміністрації. Так є щороку, бо люди пенсійного віку йдуть у законну відпустку.
Заступник голови Франківської районної адміністрації з питань ЖКГ Орест Тимчишин проаналізував: якщо на кінець вересня різниця за штатною і фактичною чисельністю по ЛКП суто житлового господарства складала 33 особи, то сьогодні це 19 осіб.
Охочих влаштуватися у двірники просять звертатися у жеки чи районній адміністрації.