Міністр оборони Литви побоюється вторгнення Росії до країн Балтії

СвітРоман Ганкевич, 1 червня 20140

Нова російська доктрина – захист прав російськомовних за кордоном – може стати передумовою для інтервенції в країни Балтії, вважає міністр оборони Литви Юозас Олекас.

Про це він заявив під час виступу в неділю, 1 червня, у Вільнюсі на засіданні Комітету з безпеки і оборони парламентської асамблеї НАТО (ПА НАТО), передає «Інтерфакс-Україна».

У своїй промові Юозас Олекас висловив думку, що нова доктрина Москви – зобов'язання захищати права російськомовних людей за кордоном – може стати приводом «для інтервенції та захисту прав російськомовних в країнах Балтії».

Він звернув увагу на те, що правила гри змінилися, і всі члени НАТО зобов'язані зрозуміти, що Альянс повинен знайти гнучкі методи для відповіді на нову ситуацію, інакше «ми будемо знищені».

«Росія виконує десятирічну програму з озброєння і модернізації армії, приділяючи особливу увагу північно-західному напрямку, а особливо Калінінграду, який насправді стає російським військовим бастіоном», - заявив міністр оборони.

За його словами, загрозу з боку Росії ілюструє і те, що більше 100 тис. військових цієї країни можуть почати вторгнення впродовж декількох годин.

Міністр оборони Литви також звернув увагу на факт поступової і стабільної інтеграції військових сил Росії і Білорусії. З цього приводу міністр заявив, що в таких умовах солідарність НАТО і його присутність в країнах Балтії дуже важливі.

Юозас Олекас також вважає, що в балтійському регіоні потрібно проводити більше спільних військових навчань, а постійна дислокація сухопутних військ НАТО ще більше могла б стримати зазіхання Росії.

«Те, на що Росія відреагувала б серйозно – це розміщення сил НАТО в східній його частині», - сказав він і зазначив, що заперечення щодо порушення угоди 1997 року про неможливість створення постійних баз НАТО у Східній Європі, вже не діє.

«Росія не може диктувати нам, де не можуть бути розміщені сили НАТО, оскільки сама порушила всі можливі міжнародні норми і угоди», - вважає литовський міністр.

Голова міноборони Литви закликав дати Грузії на саміті НАТО в Уельсі ясний сигнал про можливість членства в Альянсі. За його словами, це потрібно в першу чергу самому НАТО, щоб послати сигнал для Росії.

Основною темою ПА НАТО у Вільнюсі було обговорення ситуації в Україні і зміна у зв'язку з цим ситуації з безпекою в усьому світі.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук