Мінсоцполітики не буде скасовувати виплати при народженні дитини частині сімей
У новому законопроекті пропонувалося виплачувати допомогу тільки родинам з певним рівнем доходу
Міністерство соціальної політики не буде скасовувати виплати при народженні дитини сім’ям з середньомісячним доходом на людину вище 6 тисяч гривень. Такі зміни передбачалися законопроектом про соціальні виплати.
«Після консультацій з органами влади та обговорення з громадськістю вирішено зберегти нинішній механізм надання допомоги при народженні дитини», – написала 4 листопада на своїй сторінці у Facebook міністерка соцполітики Юлія Соколовська.
Як інформував раніше ZAXID.NET, Мінсоцполітики опублікувало для обговорення законопроект, яким пропонувало відв’язати більше 150 соціальних виплат від прожиткового мінімуму. Зокрема, адресна програма при народженні дитини мала стосуватися тільки тих родин, у яких середньомісячний дохід на людину не перевищує 15% від розміру виплат (приблизно 6 тисяч гривень).
За словами Юлії Соколовської, таку пропозицію внесли, оскільки зараз соціальна допомога виплачується всім незалежно від рівня доходу, тож у міністерстві запропонували «трішки змінити підхід і допомагати лише тим, хто цього реально потребує».
Як пише «Інтерфакс-Україна», дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) 4 листопада висловив занепокоєння новим законопроектом, зазначивши, що в разі його схвалення Україна втратить свою єдину універсальну програму надання соціальної допомоги дітям, і сотні тисяч сімей можуть залишитися без необхідної соціальної підтримки.
Крім того, у бюджетних висновках народних депутатів до держбюджету на 2020 рік (проект постанови №2000-П, підтриманий 31 жовтня) пропонується підвищити допомогу при народженні дитини до 100 тис. грн на першу, 200 тис. грн – на другу дитину, по 400 тис. грн – на третю і кожну наступну дитину (25% суми становить одноразова виплата і протягом 36 місяців – залишок рівними частинами).