На польському консульстві в Києві вивісили антипольський плакат

Плакат «Чорного комітету» на дверях Консульства Польщі у Києві

Активісти «Чорного комітету» вивісили «дошку польських злочинів проти України» на приміщенні консульства Польщі в Києві. Про це у середу, 14 лютого повідомило «Польське радіо».

На ній зображено контури Польщі та України в національних, біло-червоних та синьо-жовтих кольорах. З Польщі до України ведуть стрілки з написами: «окупація, полонізація, пацифікація, операція «Вісла», репресії та концтабори». Інформацію про цей інцидент підтвердив посол Польщі в Києві Ян Пєкло.

«Перед консульством з’явилося кілька осіб, вони розгорнули цей плакат, сфотографували і швидко зникли», – сказав посол і додав, що коментарі тут зайві, тому що акція не мала масового характеру.

Як пояснив Ян Пєкло, «це спроби різних груп, що намагаються здобути популярність».

Між тим, організація «Чорний комітет» у своєму повідомленні оголосила, що Польща використовує факт, що Україна перебуває у стані війни. «Польща хоче приписати нам якісь злочини, але ми добре пам’ятаємо її злочини проти України. «Чорний комітет» наголошує: кожен народ має право на своїх героїв і ніхто не має права нав’язувати українцям свою правду. Ми будемо реагувати на будь-які прояви імперіалізму проти України і захищатимемо її суверенітет, якщо на це не здатні офіційні структури», – написали представники організації.

Між тим, польські видання відреагували на акцію, називаючи її «провокацією», а плакат «антипольським».

Нагадаємо, 26 січня польський Сейм, а 1 лютого польський Сенат Польщі проголосували за поправки до законопроекту про Інститут Національної пам’яті. Закон прийняли з поправками, які вводять кримінальну відповідальність за пропагування «бандеризму». Новий закон вводить можливість відкриття кримінальних проваджень проти осіб, які заперечують вчинення злочинів українських націоналістів та українських формувань, які співпрацювали з Третім Рейхом.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук