У 2008 році радіостанція Classic FM назвала Карла Дженкінса першим у переліку десяти найвідоміших композиторів сучасності. А що знаємо про цього британського музиканта ми? Сьогодні, 3 жовтня, в нашому місті у виконанні камерного оркестру “Віртуози Львова” вперше звучатиме музика Карла Дженкінса.
Кавалер Ордена Британської імперії, мультиінструменталіст та композитор, Дженкінс народився 1944 року в Уельсі, в родині сільського вчителя і органіста,в котрого отримав перші уроки музики. Розпочав свою музичну кар’єру як гобоїст у Національному молодіжному оркестрі Уельсу, згодом – перший гобоїст Національного симфонічного оркестру Уельсу. Продовжував музичну освіту в Кардіфському університеті, а потім у Королівськоій академії музики в Лондоні, де познайомився зі своєю дружиною та майбутньою авторкою більшості текстів його творів Керол Баррат. До періоду лондонських студій належить і участь Дженкінса в джаз-рок-групах Nucleus та Soft Machine. Для обидвох він створив низку творів, котрі стали справжнім проривом у стилістиці 1970-х. Також співпрацював із Майком Олдфілдом.
У наступні десятиліття Дженкінс був відомим передовсім як автор музики до реклами. Дуже часто рекламні композиції згодом ставали основою більших творів, що здобували в записах золотий та платиновий статуси. Найвідомішою стала композиція Adiemus, написана для реклами авіакомпанії Delta Air Lines.
Згодом назву Adiemus отримав цілий ансамбль, організований композитором, а також успішний альбом Adiemus - Songs of Sanctuary 1995 року. Не менш цікавою є історія твору Palladio. Славу їй принесла реклама діамантів De Beers.
Згодом тема стала основою самостійного твору, що входить до репертуару Девіда Гарретти та групи eScala.
Ці твори прозвучать у програмі сьогоднішнього концерту у Львові, як і Меса за Мир „The Armed Man – A Mass for Peace“, присвячена воєнним подіям у Косово, прем’єра якої із надзвичайним успіхом відбулася в квітні 2000 року в Королівському Альберт-Холлі у Лондоні. В основі твору лежить відома французька пісня XV ст. L’homme armé, котра не раз служила за основу духовним творам, і в даному випадку переплетена з текстами різних часів та релігій.
Невипадковою є і кількість частин у творі – тринадцять, що в японській культурі символізує божественне, благословенне Небом число.