Парламент визначив умови для особливого порядку місцевого самоврядування на Донбасі
Особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донбасу буде діяти лише після проведення там позачергових виборів за українським законодавством
Народні депутати ухвалили внесений Президентом закон, яким конкретизовано, що особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донбасу реалізовуватиметься лише після проведення позачергових місцевих виборів у цих районах за українським законом.
За відповідне рішення проголосували 265 народних обранців, передає Укрінформ.
Законом передбачається, що особливий порядок діяльності органів місцевого самоврядування в окремих районах Донбасу реалізовуватиметься виключно органами місцевого самоврядування, що обрані на позачергових виборах, призначених і проведених відповідно до Конституції України та інших законів України.
У свою чергу, представник президента у парламенті Степан Кубів наголосив, що позачергові місцеві вибори в окремих районах Донецької та Луганської областей будуть проведені лише за умови врахування загальноприйнятих міжнародних стандартів та під контролем української влади.
За словами заступника голови ВР Андрія Парубія, ухвалений закон є своєрідною поправкою до раніше прийнятого закону про особливий порядок місцевого самоврядування на Донбасі.
«Поправкою, яку вніс президент, ми, фактично, блокуємо багато тих положень, які викликають дискусію. Ця поправка говорить про те, що ми йтимемо на будь-які переговори лише після того, як в Донецькій і Луганській областях, у тих клаптиках, де сьогодні знаходяться окупаційні війська, будуть проведені вибори під повним контролем української влади», - додав він.
Іншим рішенням депутати ухвалили проект постанови №2374 «Про визначення окремих районів, міст, селищ і сіл Донецької та Луганської областей, в яких запроваджується особливий порядок місцевого самоврядування».
За це проголосували 296 нардепів.
У постанові вказується список з 85 найменувань.
Крім населених пунктів до списку увійшли залізничні станції, перехрестя доріг, а також шахти.
У пояснювальній записці до документа зазначається, що це визначена Генеральним штабом Збройних сил України лінія з прив'язкою до місцевості, розроблена на підставі доповнення до мінського меморандуму від 19 вересня 2014 року.