Подолати диктатуру допоможе солідарність і підтримка США, - Валенса
Рецепт для подолання диктатури – солідарність та підтримка США у справі створенння світу, котрий би миттєво долав проблему антисемітизму, расизму чи етнічних чисток. Про це в інтерв’ю "Німецькій хвилі" заявив екс-президент Польщі Лех Валенса.
Так, коментуючи питання, яким є його рецепт подолання диктатур, які переслідують і навіть убивають власних громадян, Валенса зазначив: "Мій рецепт – солідарність".
"Звісно, ця солідарність відрізняється від країни до країни", - додав він.
"Особливо важливо також підтримувати США, єдину супердержаву, що ще залишилася, у їх справі створенння такого світу, котрий би всюди, де з'являється антисемітизм, расизм, етнічні чистки або хімічна зброя, одразу ж починала діяти і долати проблему", – зауважив екс-президент Польщі.
Говорячи про європейську інтеграцію, Валенса зазначив, що для цього "потрібен добробут у Європі".
"Важливо будувати об'єднану Європу, спираючись на єдині цінності, але наразі вони ще відрізняються від країни до країни. Ми маємо розробити щось на зразок світового каталогу, своєрідні десять заповідей, на цей фундамент мав би спиратися розвиток майбутньої Європи", - додав Валенса.
Говорячи про кризу, він зазначив: держави, в яких є гроші, мали б надавати їх біднішим, а ті б їх поволі повертали.
"Це було б добре для всіх учасників. Гроші не можна зберігати в панчосі. … Теперішнє покоління мало би почати розбудовувати державу Європа, але діяти при цьому дуже обережно", - зауважив екс-президент Польщі.
Коментуючи нещодавні протести у Варшаві проти політики уряду Дональда Туска, Валенса зазначив: "У нас не було 100 років для розвитку демократії, тож ми мусили все максимально прискорювати, щоб наздогнати Захід. А за такого прискорення накопичується багато чого".
"І що означають сотні тисяч у порівнянні зі сорока мільйонами? Якщо зібрати незадоволених у будь-якій іншій державі, зокрема і в багатих країнах, то я переконаний, що масштаб протестів буде ще більшим", - заявив він.
"Наша демократія утвердилась. Хоча й були протести, але винятково мирні. Збиралися підписи, і на наступних виборах незадоволені люди виставлять рахунок політикам. Тож Польща з її демократією витримала випробування і може слугувати зразком того, як поводитися з невдоволенням", - підсумував екс-президент Польщі.