Ризик інвестування в українську економіку - обмежена кількість інструментів для інвестування, - Девід Лактерхенд
Виконавчий директор проекту "Ініціатива сприяння кредитуванню", фінансованого USAID, Девід Лактерхенд прокоментував ZAXID.NET учора, 13 червня, принади й ризики інвестування в українську економіку.
Зокрема, він заявив: "Динаміка приходу інвестицій в українську економіку хороша, але вона може бути значно кращою. Участь України, і Львова зокрема, у Євро-2012, дозволить ще більше сфокусуватися на тому, щоб стати привабливими для іноземних інвесторів".
За його словами, кожен інвестор перед прийняттям рішення про інвестиції, зважує так званий суверенний ризик, який показує наскільки безпечно й вигідно йти в ту чи іншу країну, та привабливість власне тих цінних паперів чи об’єктів, в які хоче інвестувати.
Суверенний ризик залежить від фінансової й політичної стабільності країни. "Слід відзначити, що українська банківська система зарекомендувала себе як дуже стабільна. Вона стала магнітом для іноземних компаній і банків. Якби українські банки були б ризикованими, їх ніхто б не купував, - прокоментував Девід Лактерхенд. - Ми також помічаємо в Україні цілий ряд інституційних реформ. Я сподіваюся, що вони будуть завершені, і тоді середовище буде більш привабливим".
Суттєвим недоліком, який гальмує ріст інвестицій, на думку експерта з USAID, є відсутність в Україні кривої дохідності за державними цінними паперами. "Для визначення дохідності того чи іншого цінного паперу необхідна певна безризикова основа, нею зазвичай є крива дохідності за державними цінними паперами. Щоб прийняти рішення про купівлю цінних паперів українського походження, інвесторам доводиться складати шкалу самим, орієнтуючись на ринки Польщі, Чехії. Багато хто вирішує не утруднювати себе цим", - пояснив Д. Лактерхенд.
На думку експерта, ще один аспект, який слід враховувати, це те, що Україну очікує справжнє цунамі капіталу від недержавних пенсійних фондів. "Ми очікуємо його в другій половині 2009 року", - прогнозує він.
Відтак, з позиції виконавчого директора проекту "Ініціатива сприяння кредитуванню", до кінця 2009 року в Україні може бути сформоване хороше інвестиційне середовище, будуть гроші для інвестування, але є ризик, що до того часу не буде достатньо інструментів для інвестування, не буде достатньо сформованим фондовий ринок. "Власне, над диверсифікацією інструментів для інвестування слід працювати тепер, й ми допомагатимемо у цьому", - сказав він.