Сайт «Миротворець» опублікував оновлений список акредитованих у «ДНР» журналістів
Новий список містить 5412 записів
Сайт центру «Миротворець» опублікував вибачення за публікацію від 12 травня списку журналістів, акредитованих терористичною організацією «ДНР» і в той же час опублікував оновлений список. Про це йдеться у заяві, опублікованій на сайті.
«Багато журналістів вимагали від нас вибачень і ми, нарешті, зрозуміли - чому. З цього приводу колектив Центру приносить свої щирі вибачення, оскільки список дійсно виявився не першої свіжості», - сказано у заяві.
«Справа в тому, що опублікований на сайті список був отриманий від т.зв. міністра пропаганди терористичної організації ДНР Олени Нікітіної (Пушиліної) в грудні місяці 2015 року та містив трохи більше 4000 записів», - заявили в «Миротворці».
Тому на сайті опублікували «свіжий» список «датований лютим 2016 року, що містить 5412 записів, серед яких 2082 це російські журналісти, а 1816 - журналісти інших країн.
В заяві вказується, що інформація про акредитовані терористичною організацією «ДНР» журналістів публікується відповідно до статті 17 Конституції України і статті 29 Закону України «Про Інформацію».
Як інформував ZAXID.NET, раніше сайт «Миротворець» опублікував персональні дані журналістів українських та західних ЗМІ, акредитованих в так званих «ДНР/ЛНР». У цей реєстр потрапили кілька тисяч співробітників як українських, так і світових ЗМІ (AFP, Al Jazeera, BBC, Reuters, France 24, Sky news, CNN, ІА «Сіньхуа», Associated Press, The Guardian та інші). Всього в ньому нараховується більше 4 тис. журналістів, оприлюднені їхні телефонні номери, електронна пошта, а також період перебування на окупованих територіях.
Пізніше журналістська спільнота, представники Євросоюзу, омбудсман Валерія Лутковська висловили обурення такими діями.
13 травня на сайті «Миротворець» з'явилося повідомлення про те, що ресурс припиняє свою роботу. Згодом радник міністра внутрішніх справ України Зорян Шкіряк анонсував створення в Україні нових інформаційно-технологічних проектів замість «Миротворця».
19 травня стало відомо, що робота сайту буде відновлена найближчим часом.