У Львівському музеї історії релігії проведуть ігрову екскурсію
У четвер, 11 грудня, у Львівському музеї історії релігії відбудеться ігрова екскурсія майстер-клас «Міфологія Стародавнього Єгипту», автором якої є завідувач відділу Інституту релігієзнавства ЛМІР Ірина Вовк.
Як повідомила ZAXID.NET завідувач інформаційно-рекламним відділом ЛМІР Ірина Цебенко, тематична екскурсія підготовлена на основі матеріалів першого експозиційного відділу "Релігія Давнього Світу". Слід відзначити, що релігії Стародавнього Світу і Стародавнього Єгипту зокрема – це поклоніння священним тваринам. У Єгипті їх було особливо багато: соколи, яструби, ібіси, ластівки, білі гуси, тощо. Особлива шана належала коту, бику, леву, змії, мангусту, навіть не обминули бегемота та крокодила. Тому зображали божественний пантеон у Єгипті в образах священних тварин, або ж в образах людей з головою тварин.
У Львівському музеї історії релігії є цікаві експонати, що є свідками епохи Стародавнього Єгипту. Вони потрапили до нас із приватної колекції старожитностей відомих історичних осіб магнатської сім’ї графів Любомирських. Серед найбільш цікавих – це, звичайно, мумії кота і яструба у дерев’яному саркофазі, а також частина саркофага зі зображенням священного жука – скарабея, давньоєгипетський хрест і бронзові статуетки – зображення давньоєгипетських богів Пта, левиноголової Сохмет, медальйон із зображенням Анубіса, що передає фараонові ознаки державної влади, глиняна фігурка бога Біса.
Екскурсія містить фрагменти інсценізації жнивного обряду, святкування на честь розливу Нілу і суду Осіріса. Її мета – в ігровій формі передати своєрідний колорит стародавньої Єгипетської держави, ознайомити з цікавими оригінальними експонатами, поглибити набуті в школі знання єгипетського пантеону, культу фараона, міфології Потойбічного Світу.