У Львові презентували поетичну книжку "Образи"
23 квітня у книгарні “Є” відбулась презентація поетичної книжки Лєни Дадукевич “Образи” та компакт-диску ансамблю старовинної музики “Львівські менестрелі” “Музика з часів Королівства Руського, Королівства Польського та Великого Князівства Литовського XIV-XVII ст.”. Тож цього вечора розмова у книгарні “Є” точилася навколо Образів та образІв, але аж ніяк не навколо обрАз. І Образи, й образИ можливі як у літературі, так і в музиці.
Як повідомила ZAXID.NET арт-менеджер книгарні "Є" Анастасія Левкова, Лєна Дадукевич у Львові відома більше як засновниця ансамблю "Львівські менестрелі", але цього вечора виступила в двох амплуа: у звичному – як музикант – і в новому – як поет. І поетична книжка "Образи", і компакт-диск "Музика з часів Королівства Руського, Королівства Польського та Великого Князівства Литовського XIV-XVII ст." вийшли нещодавно. Модератором презентації виступив відомий гід Львова Петро Радковець.
Компакт-диск "Музика з часів Королівства Руського, Королівства Польського та Великого Князівства Литовського XIV-XVII ст." – перший диск ансамблю "Львівські менестрелі" з унікальною програмою давньої вокально-інструментальної музики західноукраїнського регіону. Мистецький керівник ансамблю – Лєна Дадукевич. Аудіозапис та реставрація – Богдан Стефура, студія "Мелос". Спонсор проекту – мережа заправних комплексів "ОККО". Диск видано за сприяння Віталія Антонова – Генерального Почесного Консула Литовської Республіки у Львові.
Втім, цього вечора говорилося також і про поезію. Кандидат мистецтвознавства Львівського державного університету фізичної культури Олена Падовська прочитала жартівливу рецензію на книжку "Образи", сказавши, що перевагою віршів Лєни Дадукевич є непередбачуваність, і вона ж є головним їхнім недоліком. "Авторка бавиться словом, а слово вимагає до себе поважного ставлення". Втім, ігри словом вказують на імпресіоністичність поезії Лєни Дадукевич.
8 травня в Королівській Трапезній Львівського історичного музею відбудеться концерт "Львівських менестрелів" із програмою "Музика при дворах династії Габсбургів". У програмі прозвучать невідомі ранні тріо-сонати Гайдна Оп. 11 № 1, 2, 4 та вокальні твори Генделя, Вівальді, Скарлятті, Гайдна.