У Польщі відновили храм УГКЦ, збудований 1800 року. Фото

СвітНаталія Зубрицька, 2 жовтня 201317071
Відновлена церква в с. Жерниця Вижня

У Польщі в селі Жерниця Вижня відновили греко-католицьку церкву святого Василія Великого, збудовану 213 років тому. Це вже третій український храм за останні декілька років, який відновлений польським коштом, повідомила прес-служба УКУ.

На відкриття оновленого храму наприкінці вересня приїхало духовенство з Польщі та України, а також вірні, серед яких багато колишніх мешканців села (до Другої світової війни у селах Жерниця Вижня і Жерниця Нижня мешкало близько двох тисяч українців, яких після 1947 року депортували на територію СРСР чи Західної Польщі).

Історія відновлення цієї церкви розпочалася 8 років тому, коли територію, на якій вона розташована, викупив Януш Слабік. Він узяв під опіку і греко-католицький храм, і римо-католицьку каплицю, а також цвинтар. За свої кошти він повністю їх відреставрував, після чого звернувся до ректора УКУ о. д-ра Богдана Праха з проханням відновити повноцінну діяльність храму.

Ректор УКУ, предки якого походили з цього села, розповів, що часто служив літургії у церкві святого Василія Великого, коли приїжджав помолитися за колишніх мешканців, і бачив, як вона перетворювалася в руїну. «Іконостас розікрали, ікони позабирали. І не було жодної надії, що церква і цвинтар, який поруч, будуть відновлені», – розповів о. д-р Богдан Прах.

 «Святиня є видимим знаком того, що польське суспільство відкрите до української культури. І для мене це велика радість, адже крива історії почала розвертатись. Польське суспільство позитивно відкривається до нашої культури, зокрема сакральної», – зазначив отець Прах.

Однак він вважає, що крім поляків, українською культурою на території Польщі повинні зацікавитися й самі українці, адже церкви й цвинтарі занепадають , а невдовзі можуть взагалі зникнути. Нещодавно  студенти  історичної програми УКУ реставрували цвинтар на Любачівщині. А таких цвинтарів, які потребують реставрації, є в Польщі понад двісті.

Як повідомляв ZAXID.NET, у 2011 році волонтери відновили п’ять українських цвинтарів у Польщі.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія 1

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
 • Гість 2 жовтня 2013, 15:12


  Цей позитивний приклад діяльності польскької окупаційної адміністрації на землях Надсяння, не повинен вводити в оману.
  Відновлення церков, має свій повний сенс лише при наявності віруючих, а вся повоєнна політика Польщі зводиться до повної ліквідації українського елементу на території РП. Офіційна кількість українців у Польщі постійно скорочується.
  Церкву відновили, щоб показати "гуманне ставлення" до українців, з перспективою її майбутнього перетворення в костел, через "брак віруючих".

  відповісти цитувати поскаржитись

 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук