У Росії назвали навчання НАТО в Чорному морі «військовим шантажем»
До теми
- До Чорного моря увійшли 11 кораблів НАТО ZAXID.NET
Підвищена активність НАТО в Чорному морі є «військовим шантажем», спрямованим проти Росії і загрожує інтересам національної безпеки.
Про це у п’ятницю, 4 липня, заявив головний редактор журналу «Національна оборона», член Громадської ради при Міністерстві оборони РФ, директор Центру аналізу світової торгівлі зброєю Ігор Коротченко, інформує російське видання РИА Новости.
«Підвищена військово-морська активність НАТО в Чорному морі спостерігається останні кілька місяців і активно розвивається на тлі української кризи. Зрозуміло, це носить недружній характер щодо інтересів національної безпеки РФ і безпосередньо загрожує їй», – повідомив він.
Крім цього, Коротченко переконаний, що військово-морські маневри, які проводить НАТО в Чорному морі, спрямовані проти Росії.
«Уже фактично на постійній основі в Чорному морі функціонують кораблі радіоелектронної розвідки країн-членів НАТО, які ведуть контроль за Кримом, а також періодично в Чорне море заходять американські есмінці і крейсери ОРО, оснащені системою «Іджіс», що також несе виклик для Росії», – наголосив експерт.
Також він повідомив, що авіація, кораблі і підводні човни Чорноморського флоту будуть уважно спостерігати і контролювати військово-морську діяльність НАТО біля берегів РФ, щоб при необхідності «Росія мала всі можливості для жорсткого ефективного відповідного ходу».
Коротченко наголосив, що в цих умовах є необхідність реалізовувати прискореними темпами плани Міноборони РФ щодо зміцнення військової інфраструктури Криму. Крім цього, там розмістять додаткові військові системи озброєнь.
«Крим був, є і залишається невід'ємною частиною Росії і ніяким військовим шантажем і погрозами неможливо змусити змінити принципову позицію Росії в цьому питанні», – додав член Громадської ради при Міністерстві оборони РФ.
Нагадаємо, з 4 до 13 липня у водах Чорного моря відбуватимуться міжнародні військово-морські навчання «Бриз-2014». Участь у них візьмуть кораблі військово-морських сил Болгарії, Греції, Румунії, Туреччини, США, патрульний літак США, чотири кораблі другого постійної протимінної групи НАТО.