Ухвала Сейму Польщі про Волинь – це не історичне рішення, а історичне непорозуміння, – В’ятрович

Директор Українського інституту національної пам’яті (УІНП) Володимир В’ятрович переконаний, що рішення польського парламенту щодо визнання Волинської трагедії геноцидом, є наслідком наростаючої антиукраїнської істерії та небажання розібратися з важкою історією в Польщі, яку провокують політичні сили зокрема представлені в парламенті країни.

Таку думку він висловив на своїй сторінці у Facebook.

За словами голови УІНП, це рішення насправді не має нічого спільного із вшануванням пам'яті загиблих, а є лише інструменталізацією минулого конфлікту для здобуття політичних дивідентів сьогодні.

«На жаль, цим рішенням Сейму не завершиться антиукраїнська хвиля, яка вже кілька місяців наростає у Польщі - на осінь там запланована прем'єра пропагандистського фільму «Волинь», який лише посилить однобоке уявлення про польсько-український конфлікт в минулій війні. Сумно, що польському політикуму забракло розумних і відважних (жодного проти і лише 10 утрималося), здатних зупинити нікому не потрібні політичні суперечки довкола минулого, що відбуваються на тлі наростаючої воєнної загрози зі Сходу», - написав В’ятрович.

Водночас, директор УІНП висловив переконання, що запропонована українцями формула «пробачаємо і просимо вибачення» є насправді єдиноможливим форматом до порозуміння.

«Мені не соромно за українців в цій дискусії - і громадські, і політичні діячі працювали практично в унісон для того, щоб пам'ять про минулий конфлікт не стала джерелом нового… Але цього разу простягнута українцями рука зависла в повітрі», - написав він.

За словами В’ятровича, Ухвала Сейму значною мірою перекреслює дотеперішні напрацювання польсько-українського діалогу, однак зовсім не означає, що від цього він стає менш потрібним.

Директор УІНП також висловив сподівання, що попри зміни в польській політиці і зокрема керівництва інституту національної пам'яті започаткований минулого року діалог істориків у форматі Українсько-польського форуму буде продовжений, і зможе не тільки допомогти зрозуміти минулий конфлікт, але й уникнути помилок наших предків.

«Певен, що докладна праця істориків в тому числі і з нововідкритими в Україні архівними матеріалами з кожним разом лише доводитиме абсурдність цього політичного рішення зокрема і писання історії в парламентах загалом», - заявив Володимир В’ятрович.

Нагадаємо, що сьогодні Сейм Польщі визнав Волинську трагедію геноцидом. Згідно з Ухвалою польського парламенту - 11 липня оголошено Днем пам'яті жертв геноциду вчиненого українськими націоналістами проти громадян Польщі.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук