Вчені вдало випробували прототип щеплення проти ВІЛ на мишах
Медики навчили організм мишей виробляти антитіла, які нейтралізують велику кількість штамів вірусу імунодефіциту
Міжнародна група медиків заявила про успішне створення імунної реакції у мишей до кількох штамів ВІЛ. Вчені навчили імунну систему гризунів розпізнавати частки ВІЛ за допомогою «коктейля» з особливих білків, схожих за структурою на частини оболонки вірусу, повідомляє журнал Science.
Як зазначається, кожне нове покоління вірусу імунодефіциту виробляє нову структуру білків на поверхні своєї оболонки, що змушує імунну систему людини виробляти новий набір антитіл. Така «гонка озброєнь» не дозволяє вченим створити вакцину або щеплення від ВІЛ.
За допомогою трьох різних методик дослідникам вдалося сформулювати стратегію створення щеплення від ВІЛ, яка змусить організм виробляти антитіла широкого профілю дії (bnAbs) самостійно, без модифікацій ДНК і інших втручань в життя імунних клітин.
Як кажуть медики, щеплення від ВІЛ буде ефективним тільки тоді, коли буде створене не з одного компоненту, який імітує структуру оболонки вірусу, а із кількох подібних частинок.
Дві такі молекули вже були створені вченими, одна з яких, eOD-GT8 60mer, успішно змусила імунні клітини мишей виробляти «заготовки» антитіл ширококого профілю дії.