Визначено 18 книг, видання яких дофінансує цього року Львів
У Львові закінчився конкурс на фінансову підтримку україномовного книговидання. Визначено список видань, які цього року отримають фінансову допомогу від міста.
Про це ZAXID.NET повідомили в прес-службі Львівської міської ради.
«Програма підтримки україномовного видання є одною з найуспішніших у міській раді, тому що це солідарне співфінансування проектів, які подаються від львівських видавництв. Якщо видавництво декларує цікаву книгу, і каже що воно знайшло одну гривню, то міська рада додає другу гривню. Таким чином у Львові на добрі книжки кошти подвоюються», - розповів заступник міського голови з гуманітарних питань Василь Косів.
Конкурсна комісія, до складу якої входили письменники, науковці та представники міської влади, обрала 18 видань, які отримали фінансову підтримку від міста. Загалом сума на видання цих книг – понад 330 тис. грн. Поза конкурсом кошти отримало енциклопедичне видання «Звід пам’яток історії та культури України. Місто Львів» у контексті загальнодержавної програми у відповідності до Указу Президента України «Про забезпечення підготовки і випуску багатотомного енциклопедичного видання «Звіт пам’яток історії та культури України» від 11 грудня 2000 р.
«За останні роки вийшло дуже багато достойних видань: за 2009 – 19, 2010 – 12. Цього року їх 18. Я сподіваюся наприкінці року на презентаціях цих видань можна буде справді оцінити цю роботу. Важливо, що журі конкурсу книговидання складається з фахівців. Тому підтримка йде на видання, які справді люди чекають, а потім читають. Це і художня література, і наукова, це і книги для дітей, і для дорослих. Ми, власне, маємо дбати про таке різноманіття, щоб усі читачі міста Львова знайшли свою книгу», - розповів Василь Косів.
У складі комісії працювали заступник міського голови з гуманітарних питань Василь Косів, начальник управління культури Андрій Вороновський, член постійної депутатської комісії культури, дозвілля, промоції, ЗМІ та туризму Ярослав Музичко, представник Національної спілки письменників України, представник ЦБС для дітей, представник ЦБС для дорослих, представник ради директорів ГО «Форум видавців», представник Асоціації видавців та книгорозповсюджувачів Львівщини, представник Асоціації українських письменників, начальник управління інформаційної політики та зовнішніх відносин міської ради, представник кафедри літературознавства Львівського національного університету імені Івана Франка.
Нагадаємо, що протягом останніх 4 років Львівська міська рада дофінансувала понад 50 видань. Книжкова продукція, яку підтримала Львівська міська рада, буде передана для поповнення фондів міських бібліотек та бібліотек закладів освіти.
Перелік переможців конкурсу на фінансову підтримку україномовного книговидання у м. Львові:
1. «Феномени Львова» Ю. Николишин.
2. «Пастирські послання. Том 3» А. Шептицький.
3. «У тенетах двох «закриток». Поезія. О. Ільків.
4. «100 кроків площею Ринок» нарис-путівник.
5. «Цікавинки з історії Львова» І. Лемко
6. «Зернятко надії. Художні твори для дітей»
7. «Революція на граніті» історичний фотоальбом
8. «Кам’яне серце». Фотоальбом. А. Кісь
9. «Сто футболістів Львова» І. Яремко
10. «Мова футболу» Р. Помірко, М. Дубняк, Т. Іваньо, М. Проців
11. «Музей народної архітектури та побуту». Альбом
12. «100 років Львівського олімпізму» І. Яремко
13. «Середмістя Львова» І. Мельник
14. «Краківське передмістя та західні околиці королівського столичного міста Львова» І. Мельник
15. «Отець Володимир Кучабський: священик, катехит, науковець, письменник» Ю. Кучабський
16. «Бій за українську літературу. Том 4» Ю. Липа
17. «Розіп’ята муза» Ю. Винничук
18. «Тут ангели чудяться. Різдвяна книжечка» І. Калинець.