«Вовки Да Вінчі» показали роботу трофейної вогнеметної системи «Солнцепьок»
Російську систему «Солнцепьок» затрофеїли минулого року під Києвом
Українські військові з батальйону «Вовки Да Вінчі» відпрацювали по росіянах із системи «Солнцепьок», яку здобули як трофей минулого року. Фото та відео роботи системи опублікували у соцмережах батальйону.
Як зазначають військові, це єдина така система на озброєнні в Україні. Його затрофеїли ДУК [нині 67-ма бригада] минулого року під Києвом. Ця зброя використовується досить рідко через обмежену кількість боєкомплекту і загалом через свою специфіку роботи.
На трофейному «Солнцепьоку» побратими викарбували ім'я свого загиблого командира Дмитра «Да Вінчі» Коцюбайла. Стверджують, що цього разу усі влучання були точно в ціль.
«Герої не вмирають, і навіть зараз "Да Вінчі" та його імʼя продовжують нищити ворога», – зазначили «Вовки Да Вінчі».
ТОС – сімейство російських важких вогнеметних систем залпового вогню калібру 220-мм. ТОС-1А «Солнцепьок» є модифікацією ТОС-1 «Буратіно». «Солнцепьок» має зменшену до 24 кількість снарядів, збільшену до 6 км дальність стрільби і замінене шасі КрАЗу на модернізовану гусеничну базу танка Т-72А. Термобаричний боєприпас ТОС формує хмару вибухової суміші і потім підриває її. Після миттєвої детонації атмосферний тиск у хмарі різко підскакує, щоб потім так само стрімко впасти приблизно на 160 мм ртутного стовпа.
У результаті, навіть якщо комусь вдалося вціліти після самого вибуху, такий різкий перепад тиску практично гарантовано призводить до загибелі від розриву внутрішніх органів. Через страшні наслідки бойового застосування, ці установки часто порівнюють з тактичною ядерною зброєю. Серед недоліків «Солнцепьока» називають низьку швидкість і недалекобійність, що робить установки вразливими для ударів.