За публікацію псевдозвернень до президента українським ЗМІ платять по $500-1000

Такі ж «гонорари» пропонують керівникам підприємств, які підтримають заклики до відновлення стосунків з Росією

За публікацію у ЗМІ замовних матеріалів про звернення до президента України різноманітних «трудових колективів» з проханням відновити економічні відносини з Росією невідомі «замовники» пропонують українським ЗМІ від $500 до $1000, стільки ж пропонують і керівникам підприємств, які на своїх сайтах опублікують відповідну заяву, повідомило агентство ЛІГАБізнесІнформ.

Як йдеться в статті, журналіст агентства отримав таку пропозицію від посередника, ім’я якого в статті не вказано. Журналістові пропонувалося, використовуючи свої знайомства і зв'язки в медіа, пролобіювати публікацію заяви-заклику робітників до президента України відновити торгово-економічні зв'язки з Росією. У замовленні зазначалося, що їх цікавлять підприємства чисельністю від 300 осіб. На офіційному сайті фірми/фабрики/заводу також повинна бути розміщена відповідна заява.

Залежно від значущості підприємства, тривалості перебування заяви на його сайті і змісту аргументів, зазначених в тексті «вимоги до президента», посереднику (тобто, в даному випадку, журналісту) обіцяли від $500 до $1000.. Стільки ж – керівництву підприємства, який погодився на цей, як дехто вважає, невинний спосіб побічного заробітку до новорічних свят», – йдеться в статті.

«Можна різні асоціації (рибалок, булочників, миловарів, лісорубів і т.д.) і громадські організації, що мають відношення до виробництва», – йшлося у проханні посередника.

Як пише видання, замовник наполягав, що проект тексту повинен бути прив'язаний до виробництва і його падіння в зв'язку з війною і розривом зв'язків з РФ.

«Наприклад, нехай напишуть, що раніше успішно продавали сир на експорт, але 70% ринку – в Росії. Європі наш сир не потрібен. По факту це виливається в такий-то відсоток нереалізованої продукції, і таку-то суму збитку. Сир псується, працівники підприємства сидять без зарплати. Відновіть торгові відносини з РФ, пане Порошенко», – наводяться у матеріалі слова посередника.

Конкретне прізвище або назву організації виданню дізнатися не вдалося. Можливо, кінцевого замовника не знає і сам посередник. Відомо лише, що це «одна політична сила готує собі політичну платформу за методом “на прохання робітників”. Оплата за фактом, через день після публікації заяви на сайті».

Джерела в штабах проросійських політпроектів не під запис підтверджують спланований характер «листів робітників».

«Ця кампанія почалася приблизно в середині жовтня. Кінцевий замовник, звичайно, за нашим північно-східним кордоном. Одноосібного розподільника фондів цього проекту в Україні немає. Заходять через людей Медведчука, Опоблок і навіть з боку окремих представників БПП, які є звичайними пристосуванцями. Єдиної ієрархії немає, працюють за принципом “цю людину знаю, спробуємо з нею працювати”», – розповів агентству наближений до проросійських політичних проектів експерт.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук