ЗМІ розповіли, як листи користувачів Gmail вільно потрапляють до сторонніх осіб

СвітВолодимир Пиріг, 4 липня 201812020

Американський IT-гігант Google підтвердив, що приватні електронні листи, які відправляють чи отримують користувачі Gmail, іноді можуть прочитати розробники додатків, і йдеться не лише про машини, які це можуть робити, а про людей.

«Люди, які підключили сторонні додатки до своїх облікових записів, можуть ненавмисно надати людському персоналу дозвіл на читання своїх повідомлень», – йдеться в повідомленні компанії.

Як відомо, Google дозволяє людям приєднати свій обліковий запис до сторонніх інструментів керування електронною поштою або до послуг, таких як планування подорожей чи порівняння цін. При підключенні облікового запису до зовнішньої служби людям пропонується надати певні дозволи, які часто включають можливість «читання, надсилання, видалення та керування вашою електронною поштою».

Як пише BBC з посиланням на американську газету The Wall Street Journal, ці дозволи іноді дозволяють працівникам сторонніх додатків читати електронні листи користувачів.

Хоча повідомлення зазвичай обробляють комп'ютерні алгоритми, журналісти спілкувалися з кількома компаніями, працівники яких читали «тисячі» повідомлень електронної пошти.

Зокрема, у компанії Edison Software розповіли, що її працівники переглянули електронні листи сотень користувачів, щоб створити нову функцію свого програмного забезпечення. В іншій фірмі – eDataSource Inc – сказали, що їхні інженери раніше переглядали електронні листи, щоб покращити свої алгоритми.

Компанії заявили, що не просили користувачів надати спеціальне дозвіл на читання своїх повідомлень Gmail, оскільки це зазначено у їхніх угодах з користувачами [ліцензійних угодах, політиках конфіденційності й так далі].

При цьому в Google заявили, що лише компанії, які були перевірені, можуть отримувати доступ до повідомлень, і лише тоді, коли користувачі «явно надали дозвіл на доступ до електронної пошти».

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук