«Місцеві вибори» в «ДНР/ЛНР» матимуть руйнівні наслідки, якщо їх підтримає Росія, – Порошенко

Спроби провести вибори на тимчасово окупованих територіях на Донбасі означатимуть порушення російською стороною досягнутих в Мінську угод, заявив у Львові на прес-конференції в четвер, 2 липня, президент України Петро Порошенко.

«Спроби провести 18 жовтня незаконні, не у відповідності з українським законодавством і критеріям ОБСЄ вибори означатимуть жорстку атаку РФ на мінські угоди, досягнуті 12 лютого 2015. Я впевнений, що це буде надзвичайно безвідповідально і матиме руйнівні наслідки для процесу деескалації напруженості в окремих регіонах Донецької та Луганської області», – заявив Порошенко, якого цитує «Інтерфакс-Україна».

При цьому він зазначив, що ці заяви про так звані вибори поки не належать терористам.

«Якщо ці заяви схвалить Російська Федерація, то ми, на жаль, отримаємо дуже небезпечні і неприємні прецеденти», – наголосив Порошенко.

«Коли був атакований мінський протокол, підписаний у вересні 2014? 2 листопада 2014, коли російська влада провела фейкові, незаконні вибори на окупованих територіях, які зруйнували весь той прогрес і перспективи, які були розроблені для імплементації мінського процесу», – нагадав глава держави.

Як відомо, у четвер ватажок «ДНР» Олександр Захарченко призначив на 18 жовтня 2015 проведення «місцевих виборів» на всій території «ДНР».

«По-перше, «ДНР» на виконання пп. 4 і 11 Комплексу заходів оголошує, що на її території в межах конституції і законів республіки в частині, що не суперечить їм, діє особливий режим самоврядування, деякі умови якого згадані в законі України Про особливий статус Донбасу («Про особливий порядок місцевого самоврядування…»), в п. 11 Комплексу заходів, а також у запропонованому нами проекті поправок до Конституції України», – йдеться в заяві Захарченка.

«По-друге, на виконання пп. 4 і 12 Мінського Комплексу заходів призначаю на 18 жовтня цього року проведення місцевих виборів на всій території «ДНР». Вибори, як того вимагають пп. 4 і 12 Комплексу заходів, пройдуть на підставі закону України «Про тимчасовий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей» в частині, що не суперечить конституції і законам «ДНР», – заявив він.

За словами Захарченка, 18 жовтня обиратимуться голови міст і районів. «Доцільність обрання в цей же день депутатів районних, міських, селищних та сільських рад буде визначена з урахуванням особливостей нормативної бази «республіки», фінансових можливостей і побажань громадян», – додав він.

Захарченко зазначив, що «для збереження основ політичного врегулювання будуть збережені встановлені довоєнними законами межі районів, міст, селищ і сіл, і виборчих дільниць, а також назви органів самоврядування і посад осіб, що обираються».

В той же день, у керівництві «ЛНР» заявили, що проведення місцевих виборів 18 жовтня, одночасно з «ДНР» є цілком можливим.

«Поки ми тільки обговорюємо це питання, це має бути колегіальним рішенням. Будемо обговорювати і розглядати таку можливість. Питання поки не винесено, але буде винесено», – заявив у четвер повноважний представник «ЛНР» В’ячеслав Дейнего.

Зі свого боку голова «народної ради ЛНР» Олексій Карякін вважає передчасними розмови про проведення місцевих виборів в «ЛНР».

Нагадаємо, що в Україні місцеві вибори заплановані на 18 жовтня.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук