Перевізники вимагають 3 гривні за проїзд у маршрутках Львова
Відео до теми
Проїзд у львівських маршрутках повинен коштувати 3 грн, оскільки саме ця ціна є економічно обґрунтована. Про це 12 червня на громадських слуханнях щодо якості послуг, культури перевезення сказав голова ЛОО ВГО «Всеукраїнська асоціація автомобільних перевізників» Іван Велійка.
Перевізники подали розрахунки по пальному, автошинах, технічному обслуговуванні автобусів, по зарплатах водіїв і ремонтних працівників. Мешканці ж зазначали, що у розрахунках, які подали перевізники, немає фіксованого пасажиропотоку.
За словами Велійки, новий тариф на перевезення допоможе розвиватися перевізникам, оновлювати автопарки. «Якість перевезення – це не тільки посмішка водія», – додав він. Водночас Велійка зізнався, що не може обіцяти, що все зміниться за один день відразу після підвищення.
Мешканці, які прийшли на слухання, скаржились на хамство водіїв, на брудні маршрутки, що неможливо добратися ввечері з одного району міста в інший. Також мешканців цікавило впровадження електронного квитка, трансферні квитки.
Водночас, міський голова Андрій Садовий сказав, що має три вимоги до перевізників: дотримання графіків руху, культура водіїв та чистота в транспортних засобах.
Окрім цього, громадські активісти принесли на слухання макет е-квитка, на мікрофон повісили те, що назвали амулетом, а наприкінці слухань Іванові Велійці подарували 5 кг картоплі. Мовляв, перевізники возять людей як картоплю.
Додамо, що раніше міський голова Львова Андрій Садовий заявив, що підняття вартості проїзду хоча б на 50 копійок буде дуже відчутним для людей. «Я противник. Тому я тримаю бастіон до останнього», – сказав він.
Нагадаємо, 5 червня голова ЛОО «Всеукраїнської асоціації автомобільних перевізників» Іван Велійка сказав, що перевізників Львова зобов’яжуть не випускати на рейс автобуси, які не пройшли санітарно-гігієнічну обробку, тобто без миття у салоні.
Як повідомляв ZAXID.NET, водія львівського автобуса на маршруті №37, який 11 червня вранці не підібрав на зупинці двох пенсіонерів, звільнять.
Нагадаємо, у травні у Львові з АТП-1 звільнили 11 водіїв через те, що вони не видавали квитків пасажирам. Ще 45 водіїв із різних підприємств отримали догани.
З початку року Львівська ОДА отримала близько 680 звернень щодо незадовільної роботи маршруток. Більшість із них стосується відмови водіїв здійснювати перевезення пільговиків. Двох водіїв через це звільнено.
Перевезення пільговиків у Львові має бути безкоштовним, незалежно від часу доби і кількості пільгових пасажирів, які перебувають у маршрутці одночасно.